Siunčiama nuotrauka

Finansai ir mokesčiai

 

Juridiniai asmenys žemės nuomos mokesčio deklaracijas už 2020 metus privalo pateikti iki 2020 m. spalio 15 d., o žemės nuomos mokestį sumokėti iki 2020 m. lapkričio 15 d.

Juridiniai asmenys, kurie išsinuomavę valstybinę žemę iki 2008 m. gruodžio 31 d. valstybinės žemės nuomos mokestį moka pagal žemės nuomos sutartis nuo indeksuotos žemės sklypo vertės.

Juridiniai asmenys, sudarę žemės nuomos sutartis po 2009 m. sausio 1 d. ir asmenys, kurie naudojasi valstybine žeme, žemės nuomos mokestį moka nuo vidutinės rinkos vertės.

Juridiniai asmenys, nesudarę valstybinės žemės nuomos sutarčių, naudojamų žemės sklypų vidutines rinkos vertes gali sužinoti Licencijų, leidimų ir paslaugų skyriuje tel. 423869, 423816.

Juridiniai asmenys deklaracijos formą gali gauti Licencijų, leidimų ir paslaugų skyriuje arba atsisiųsti iš šio puslapio. Deklaraciją galima pateikti ir elektroniniu būdu.

Juridiniai asmenys valstybinės žemės nuomos mokestį turi apskaičiuoti patys ir mokesčio deklaracijas, ne vėliau kaip likus vienam mėnesiui iki mokesčio sumokėjimo termino, dviem egzemplioriais pateikti Licencijų, leidimų ir paslaugų skyriui (adresu M. Daukšos g. 13, 44280 Kaunas).

Juridiniai asmenys, valstybinės žemės nuomos sutartis sudarę einamaisiais metais, kartu su žemės nuomos mokesčio deklaracija turi pateikti ir žemės nuomos sutarties kopiją.

Žemės nuomos mokesčio deklaracijos forma

Informacija juridiniams asmenims, teikiantiems žemės nuomos mokesčio deklaraciją elektroniniu būdu

 

Deklaracijas elektroniniu būdu gali pateikti tie juridiniai asmenys, kurie turi sudarę internetinės bankininkystės sutartis fizinio asmens vardu arba turi elektroninį parašą.

 1. Kauno miesto savivaldybės internetinėje svetainėje atsidaryti nuorodą Paslaugos. Po to atsidaryti paslaugą – Žemės nuomos mokestis ir pasirinkti Juridinių asmenų valstybinės žemės nuomos mokesčio deklaracijų pateikimas.
 1. Paspausti nuorodą Užsakyti paslaugą internetu.
 1. Atsidarius langui Autentifikacija, pasirodo bankų sąrašas. Reikia pasirinkti savo banką. Jei Jūsų banko šiame sąraše nėra, reikia atsidaryti nuorodą Elektroniniai valdžios vartai. Čia rasite visų kitų bankų sąrašą.

Jei Jūs turite elektroninį parašą, tuomet Jums reikia jungtis per Skaitmeninio sertifikavimo centrą.

 1. Kai Jūs būsite identifikuoti (suvesite savo banko identifikavimo kodą, PIN kodą ir slaptažodį), atsidarys žemės nuomos mokesčio elektroninės deklaracijos pildymo langas. (SEB banke prieš tai reikės paspausti mygtuką SUTINKU ir po to paspausti mygtuką PATEIKTI).

Elektroninės deklaracijos formoje reikia užpildyti visus reikalingus laukus.

Įmonės pavadinimas rašomas be kabučių. Vienoje deklaracijoje galima įrašyti 5 sklypus. Jei Jums reikia deklaruoti daugiau žemės sklypų, reikės pildyti naują deklaraciją. Jei Jūs deklaruojate tik vieną sklypą, kitų sklypų laukus reikia palikti tuščius.

Užpildžius visus reikalingus laukus, paspauskite mygtuką Patvirtinti.

 1. Apie pateiktą deklaraciją ir pastebėtas klaidas Jus informuosime elektroniniu paštu.

 

Informacija tel. 42 38 69, 423816

 

Fizinių asmenų žemės nuomos mokesčio už 2020 metus sumokėjimo terminas – 2020 m. lapkričio 15 d.

Fiziniams asmenims (gyventojams) valstybinės žemės nuomos mokestį apskaičiuos ir mokesčio deklaracijas pateiks Licencijų, leidimų ir paslaugų skyrius.

Fizinių asmenų valstybinės žemės nuomos mokesčiui apskaičiuoti naudojami duomenys, gauti iš Lietuvos Respublikos Gyventojų (žemės nuomos mokesčio mokėtojo asmens kodas, vardas, pavardė, deklaruotos gyvenamosios vietos adresas arba gyvenamosios vietos adresas) ir Nekilnojamojo turto (valstybinės žemės sklypo adresas, sklypo plotas, sklypo vidutinė rinkos ar indeksuota vertė, nekilnojamojo turto adresas) registrų. Gauti duomenys naudojami tik Valstybinės žemės nuomos mokesčiui apskaičiuoti ir niekam nėra teikiami.

Fizinis asmuo, pateikęs Savivaldybės administracijos Licencijų, leidimų ir paslaugų skyriaus Mokesčių administravimo poskyriui (M. Daukšos g. 13, 44280 Kaunas) tapatybę patvirtinančius dokumentus, turi teisę susipažinti su savo asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi.

Jei valstybinės žemės nuomos mokesčio mokėtojas, susipažinęs su savo asmens duomenimis, nustato, kad duomenys yra neteisingi, neišsamūs, netikslūs ar tvarkomi neteisėtai, nesąžiningai, jis turi kreiptis į Licencijų, leidimų ir paslaugų skyrių su prašymu, išreikštu rašytine forma, kad būtų ištaisyti neteisingi ar neišsamūs duomenys ir (ar) sustabdyti tokių duomenų tvarkymo veiksmai, išskyrus saugojimą.

Jei tvarkomi duomenys neteisingi dėl valstybinės žemės nuomos mokesčių mokėtojo Nekilnojamojo turto registre neįregistruotų duomenų, duomenys patikslinami po to, kai valstybinės žemės nuomos mokesčių mokėtojas juos įregistruoja Nekilnojamojo turto registre ir pateikia Licencijų, leidimų ir paslaugų skyriui patikslintus duomenis.
Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. lapkričio 17 d. įsakymu Nr. A-4303 patvirtintomis Asmens duomenų tvarkymo taisyklėmis su vėlesniais pakeitimais.

Valstybinės žemės nuomos mokesčio mokėtojas, norėdamas gauti valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą, turi pateikti dokumentus, nurodytus Valstybinės žemės nuomos mokesčio administravimo taisyklių, patvirtintų 2009 m. rugsėjo 24 d. Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-491 17 punkte.

Valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatos prašymo forma

 

Informacija teikiama telefonais Kaune:

423869, 423816 (juridiniams asmenims),
425091, 200941 (fiziniams asmenims).

Mokesčio gavėjas Kauno miesto savivaldybės administracija, kodas 188764867.
Žemės nuomos mokesčio įmokas reikia sumokėti į sąskaitą
Nr. LT264010042500167057 Luminor Bank AS arba sąskaitą
Nr. LT487300010002230192 AB Swedbank.

Mokestį sumokėti galima naudojantis internetinės bankininkystės sistema, UAB „Perlo paslaugos“ terminaluose, pašte ar bet kuriame banke.

Valstybinės žemės nuomos mokesčio įmokų kodai:

3111 – FA žemės nuomos mokestis
3112 – FA žemės nuomos mokesčio laiku nesumokėta įmoka

 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba
Skip to content