Miesto partneriai

HIRACUKA
Kauno miestas ir Hiratsuka pasirašė bendradarbiavimo sutartį 2023 m. lapkričio 25 d. Sutartimi siekiama sustiprinti abipusį bendradarbiavimą ir skatinti mainus tarp miestų, ypač sporto, švietimo ir kultūros srityse, dalijiantis geriausiomis praktikomis.

RISHON LEZION

Rišon Lezionas, Izraelis (2019) bendradarbiavimo sutartis tarp Kauno ir Rišon Lezion miestų pasirašyta 2019 m. liepos 3 d. Kauno mieste. Atsižvelgiant į sutartį, bendradarbiavimas numatytas švietimo srityje, tarp įvairių organizacijų ir bendruomenių, tarp verslo organizacijų, sveikos gyvensenos aplinkos kūrimo ir aplinkos apsaugos problemų srityse. Šalys sutarė sukurti sąlygas, kad abiejų miestų gyventojai susipažintų su žmonių veikla, dalintųsi atskirų tautų kultūrinėmis vertybėmis ir sistemine tarpusavio patirtimi, kaip sąlyga praturtinti abiejų miestų gyvavimą, ir kurtų daugiakultūrinę ir tolerantišką aplinką.

YAOTSU
Jaocu, Japonija (2019) bendradarbiavimo sutartis tarp Kauno ir Jaocu miestų pasirašyta 2019 m. vasario 22 d. Kauno mieste. Atsižvelgiant į sutartį, bendradarbiavimas numatytas švietimo, kultūros, sporto, turizmo bei tarptautinių veiklų organizavimo srityse. Šalys sutarė keistis žiniomis, gerosiomis praktikomis ir patirtimi, skatinti geresnį supratimą, solidarumą ir draugystę tarp miestiečių ir organizacijų, atstovaujančių šalis.
Herbas TORUŃ
Torunė, Lenkija (2016). Bendradarbiavimo ketinimų protokolas tarp Kauno ir Torunės miestų pasirašytas 2016 m. vasario 26 d. Kauno miesto rotušėje. Atsižvelgiant į ketinimų protokolą bendradarbiavimas numatytas švietimo, kultūros, sporto, turizmo, kultūros paveldo, miesto ūkio ir plėtros srityse. 2018 m. vasario 16 d. Kauno miesto Rotušėje buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
ryga RIGA
Ryga, Latvija (2013). Bendradarbiavimo ketinimų protokolas tarp Kauno ir Rygos miestų pasirašytas 2013 m. sausio 25 d. Kauno mieste. Atsižvelgiant į ketinimų protokolą bendradarbiavimas numatytas švietimo, kultūros, sporto, turizmo, administracijos, verslo ir miesto plėtros srityse.
4 TAMPERE
Tamperė, Suomija (1994) bendradarbiavimas tarp miestų vyko jau nuo 1994 m. o 1997 m. buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas, pagal kurį numatyta bendradarbiauti aplinkos apsaugos, jaunimo mainų, transporto, kultūros, sveikatos apsaugos bei švietimo srityse.
10 BRNO
Brno, Čekija (1994)
partnerystė tarp miestų prasidėjo 1994 m. kuomet buvo pasirašytas Ketinimų protokolas. Siekiama bendradarbiauti šiose srityse: demokratijos ir savivaldos vystymo, kultūros, mokslo ir švietimo, sporto, socialinės gerovės ir sveikatos apsaugos, turizmo, verslo ir investicijų skatinimo, miesto planavimo ir rinkodaros, visuomeninio transporto ir ryšių tarp politinių partijų srityse.
lipe KREIS LIPPE
Lipės apskritis, Vokietija (1989)
: pirmasis Kauno miesto partneris, su kuriuos sutartis pasirašyta 1989 m. Nuo 2003 m. sėkmingai vykdomi jaunimo mainų projektai. Intensyviausiai draugauja: medikai, ugniagesiai, mokyklos, sportininkai.
tartu TARTU
Tartu, Estija (1993)
bendradarbiavimas tarp miestų prasidėjo 1993 m. Daugelį metų vykdoma veikla kultūros srityje, bendradarbiavimas tarp švietimo skyrių, transporto, aplinkos apsaugos darbuotojų.
grenobl GRENOBLE
Grenoblis, Prancūzija:
1997 m. Kauno miesto Rotušėje buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Grenoblio miestu. Miestai sutarė bendradarbiauti tokiose srityse kaip ekonomika, mokslas ir kultūra.
2
BIAŁYSTOK
Bialystokas, Lenkija (1994)
Ketinimų protokolas tarp miestų buvo pasirašytas 1994 m. Kauno ir Bialystoko miestai užmezgė tarpusavio bendradarbiavimą šiose srityse: verslo, kultūros, švietimo, turizmo ir sporto, keitimosi vietos savivaldybių veiklos patirtimi srityse.
3
LINKÖPING
Linšiopingas, Švedija (1992) bendradarbiavimas tarp miestų prasidėjo 1992 m. kuomet buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas. 1995 m. ir 1997 m. jis buvo atnaujintas. Pagal susitarimą numatyta bendradarbiauti kultūros, aplinkos apsaugos, socialinėse srityse.
lviv LVIV REGION
Lvovo sritis, Ukraina (2012).
Bendradarbiavimo ketinimų protokolas tarp Kauno miesto ir Lvovo srities pasirašytas 2012 m. gruodžio 6 d. Kauno mieste. Atsižvelgiant į ketinimų protokolą bendradarbiavimas numatytas švietimo, kultūros, sporto, turizmo, administracijos ir miesto plėtros srityse.
6
ODENSE
Odensė, Danija (1993) Kauno miesto partneris nuo 1993 m. Vykdomas dvišalis bendradarbiavimas tokiose srityse, kaip aplinkos apsauga, vietinės savivaldos tarnautojų mokymai, priešgaisrinė apsauga.
8
KHARKOV
Charkovas, Ukraina (2001) Ketinimų protokolas tarp Kauno ir Charkovo buvo pasirašytas 2001 m. Pagal ši protokolą numatyta bendradarbiauti ekonomikos, kultūros, mokslo, švietimo, sveikatos apsaugos ir kultūros srityse.
myslibuz MYSLIBORZ
Myslibužas , Lenkija (2012). Nuo 1996 m. Kaunas palaiko draugiškus ryšius su Myslibužo miestu. Ketinimų protokolas tarp miestų pasirašytas 2012 m. Miestai sutarė bendradarbiauti tokiose srityse kaip švietimas, kultūra, sportas bei turizmas.
11 WROCŁAW
Vroclavas, Lenkija (1993)
partnerystė tarp miestų prasidėjo 1993 m. 1996 m. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, pagal kurią numatyta vystyti dvišalę partnerystę tokiose srityse kaip kultūra, menai, sportas, sveikatos apsauga, turizmas, švietimas, ekonomika ir aplinkos apsauga.
12 LOS ANGELES
Los Andželas, JAV (1991)
užmegztas bendradarbiavimas vietos lietuvių bendruomenės iniciatyva 1991 m.
13 FERRARA
Ferara, Italija (1998)
partnerystė tarp miestų prasidėjo 1998 m. Pagrindinės bendradarbiavimo sritys su Feraros miestu yra sportas, kultūra, ekonomika, švietimas.
14 BRESCIA
Brešija, Italija (2002)
Ketinimų protokolas tarp miestų buvo pasirašytas 2002 m. Pagrindinės bendradarbiavimo sritys su Brešija yra: sportas, kultūra, ekonomika, švietimas.
15

 

CAVA DE TIRRENI
Kava de Tirenio miestas, Italija (2008) 2008 m. pasirašytas bendradarbiavimo ketinimų protokolas tarp Kauno ir Kava de Tirenio miestų. Partnerystę numatytą plėtoti kultūros, jaunimo mainų, verslo, socialinėje srityse.
VESTLAND FYLKESKOMMUNE
Vestlando apskritis, Norvegija (1998) 1998 m. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Šia sutartimi numatyta bendradarbiauti švietimo, kultūros ir socialinės apsaugos srityse.
17
RENDE
Rende, Italija (2003)
Ketinimų protokolas tarp miestų buvo pasirašytas 2003 m. Pagal protokolą numatyta bendradarbiauti ekonomikos, kultūros, sporto srityse.
VESTFOLD FLYKESKOMMUNE
Vestfoldo apskritis, Norvegija (1991) Vestfoldo apskrities taryba buvo viena iš pirmųjų Kauno miesto partnerių. Pirmoji bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 1991 m. Vėliau ji buvo atnaujinta kelis kartus (1992, 1993, 1994, 1997, 1999, 2001, 2004, 2007, 2009, 2011, 2013, 2016, 2018). Per visą bendradarbiavimo laikotarpį buvo užmegzti kontaktai tarp Vestfoldo ir Kauno gimnazijų, teikiama parama Kauno sveikatos ir socialinės rūpybos institucijomis, bendradarbiaujama bibliotekininkystės srityje, kuriamos palankios sąlygos abiejų šalių verslo kontaktams. Vestfoldo apskritis prisidėdavo prie Kauno kalėdinės eglutės įžiebimo (dovanodavo eglutę iš Norvegijos, papuošalus, šventinę programą). Dabar kiekvienais metais jie tradiciškai dalyvauja Kauno kalėdinės eglutės įžiebimo šventėje.
02
VÄXJÖ
Vekšė, Švedija (1990) bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 1990 m. Numatyta plėtoti partnerystę tokiose srityse kaip švietimas, kultūra, aplinkos apsauga, savivalda.
Siamen Final XIAMEN
Siamenas, Kinijos Liaudies Respublika (2001)
siekiant sustiprinti Kinijos ir Lietuvos miestų tarpusavio supratimą ir draugystę, taip pat norint padėti gerus dviejų miestų – Siameno ir Kauno – bendradarbiavimo pagrindus, Siamenas ir Kaunas 2000 m. pasirašė bendradarbiavimo sutartį ir susitarė plėsti draugiškus miestų gyventojų santykius ir prekybinius – ekonominius ryšius, suaktyvinti mainus ir bendradarbiavimą mokslo, technikos, kultūros, švietimo, sporto, turizmo, laisvų ekonominių zonų kūrimo, ekonominių ryšių užmezgimo, investicijų skatinimo ir kitose srityse.
03 Lutsk
Luckas Ukraina (2013). Bendradarbiavimo ketinimų protokolas tarp Kauno ir Lucko miestų pasirašytas 2013 m. lapkričio 27 d. Kaune. Atsižvelgiant į ketinimų protokolą bendradarbiavimas numatytas švietimo, kultūros, sporto, turizmo ir verslo srityse.
SAN MARTIN
San Martinas, Argentina (2006). Bendradarbiavimo ketinimų protokolas tarp Kauno ir San Martino pasiraštas 2006 m. spalio 5 d. Atsižvelgiant į ketinimų protokolą bendradarbiavimas numatytas švietimo ir kultūros, darbo ir gamybos, savivaldybės valdymo srityse.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content