Įtraukusis ugdymas

Įtraukusis ugdymas – kokybiškas ugdymas kiekvienam mokiniui.

Jį tikslinga sieti su individualių mokinio ugdymosi galių bei poreikių pripažinimu ir suasmenintu (personalizuotu) ugdymu(si), tinkančiu skirtingų poreikių, interesų, mokymosi ar kalbinių gebėjimų, kultūrinių aplinkų mokiniams.

Europos specialiojo ir inkliuzinio ugdymo plėtros agentūra siūlo šiuos inkliuzinio ugdymo kokybės skatinimo principus mokyklos lygmeniui:

  1. Pagarba mokinių nuomonei. Mokinių, jų tėvų ir artimųjų, organizacijų, besirūpinančių neįgaliųjų asmenų teisėmis, nuomonių turėtų būti paisoma, ypač priimant sprendimus.
  2. Aktyvus mokinių dalyvavimas. Visiems mokiniams sudaryta galimybė aktyviai dalyvauti mokyklos ir vietos bendruomenės gyvenime.
  3. Teigiamos mokytojų nuostatos. Visi mokytojai turėtų turėti teigiamą požiūrį į visus mokinius ir norą bendradarbiauti su kolegomis.
  4. Mokytojų įgūdžiai. Visi mokytojai turėtų išsiugdyti įgūdžių, reikalingų veiksmingam visų mokinių ugdymui, atsižvelgiant į kiekvieno poreikius.
  5. Lyderystė mokykloje. Mokyklų vadovai turėtų teigiamai vertinti darbuotojų ir mokinių skirtybes, skatinti kolegialumą ir inovacijas.
  6. Įvairių žinybų paslaugų dermė.

Daugiau medžiagos:

 

Susitarimo su tėvais pavyzdys

2023–2024 IR 2024–2025 MOKSLO METŲ PASIRENGIMO ĮGYVENDINTI ĮTRAUKŲJĮ UGDYMĄ KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS IKIMOKYKLINIO IR BENDROJO UGDYMO MOKYKLOSE VEIKSMŲ PLANAS

Universalaus dizaino mokymuisi gaires

https://smsm.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/smm-svietimas/itraukusis-ugdymas

https://www.nsa.smm.lt/itrauktis-ugdyme/

Švietimo įstatymo pakeitimo dėl įtraukties įgyvendinimo kryptys ir veiksmai 2021-2024 m.

Padėkime augti saugiai. Rekomendacijos ikimokyklinio ugdymo mokytojams darbui su emocijų ir elgesio sutrikimus turinčiais vaikais

Įtraukties link. Ką turi žinoti mokykla? Atmintinė mokykloms

Specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimo eiga

 

 

SAVIRŪPA

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content