Supažindiname su įgyvendinamu projektu

Susipažinimui pateikiame informaciją  apie Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso (LVOA) – vartotojų interesus ginančios ir atstovaujančios organizacijos (http://www.lvoa.lt)  pradedamą įgyvendinti projektą oro užterštumo azoto dioksidu (NO2) matavimo Vilniau, Kauno ir Klaipėdos miestų vietose, kuriose didelis kelių transporto priemonių eismas, kampaniją (projektą).

„Drauge su Europos vartotojus vienijančia Briuselyje įsikūrusia skėtine organizacija BEUC (Bureau Européen des Unions de Consommateurs, www.beuc.eu ) bei Europos Klimato Fondu (European Climate Foundation) Lietuvoje pradedame projektą, kurio tikslas – ištirti aplinkos oro kokybę, ypač vietose, kur stebimas didelis kelių transporto priemonių eismas. Matuosime azoto dioksido (NO2) koncentraciją Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Mūsų tarptautinio projekto sumanytojai semiasi įkvėpimo iš ne vieno panašaus vartotojų bei aplinkosaugos organizacijų vykdyto projekto – tai ir „Curieuzeneuzen“ („smalsios nosys“) Flandrijoje, ir daugelį Vokietijos žemių apėmusi „Deutsche Umwelthilfe“ vykdyta kampanija, vėliau įtraukiant ir Čekiją, Slovėniją, Bulgariją, Serbiją. Šiuo metu Italijoje atliekama analogiška matavimo akcija, kurią vykdo visuomeninė organizacija „Cittadini per l’Aria“, kviesdama 3000 savanorių talkininkų, po 1000 Milane, Romoje ir Neapolyje – tokį skaičių matavimų ketinama atlikti šiuose trijuose smarkiai užterštuose Italijos miestuose.

Kaip rodo moksliniai tyrimai, azoto oksidai turi įrodytų neigiamų pasekmių sveikatai (ypač kvėpavimo sistemos ligoms), be to, jie sudaro ir apie 8 proc. globalių ŠESD emisijų. Neabejotina, kad stambiu šių dujų išmetimo šaltiniu yra transporto priemonės.

Šiuo metu Lietuvai paruošta 180 matavimo vamzdelių, kurie pagaminti  <…> žinomos Šveicarijos laboratorijos. Ketiname juos per vasario mėnesį pritaisyti su Aplinkos apsaugos agentūra suderintose vietose – pritvirtinant prie pakelės stulpų ar kitų statinių. Matavimo technologija numato, kad po dviejų savaičių vamzdeliai bus nuimti (nepažeidžiant stulpo ar statinio, kur jie buvo laikinai pritvirtinti) ir išsiųsti tyrimui į Šveicarijos laboratoriją. Viešinti tyrimų rezultatus numatome šių metų kovo–gegužės mėnesiais.“

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content