Oras

Aplinkos oras

Detalius oro kokybės tyrimų duomenis galima rasti Aplinkos apsaugos agentūros  interneto svetainės http://gamta.lt  nuorodoje ORO KOKYBĖ ŠIANDIEN.

Kauno miesto savivaldybės aplinkos oro duomenys:

https://maps.kaunas.lt/tarsa/
 

KD-10-zemelapis-44135-s367x260
Vidutinės kietųjų dalelių koncentracijos pasiskirstymas 2014 metais Kauno mieste. Ribinė kietųjų dalelių koncentracijos vertė (50 μg/m3) neviršijama visame mieste.

 

NO-2-zemelapis-44136-s368x236
Vidutinės azoto dioksido koncentracijos pasiskirstymas 2014 metais Kauno mieste. Ribinė azoto dioksido koncentracijos vertė (40 µg/m3) neviršijama visame mieste.

Naudojant Aplinkos apsaugos skyriuje esančių ataskaitų, žemėlapių duomenis, būtina nurodyti duomenų šaltinį – Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrių.


Rekomendacijos gyventojams, kaip paprasčiausiais būdais mažiau kenkti  sau ir aplinkos  orui

1. Vengti bereikalingo deginimo. Kiekvienas uždegtas daiktas, pradedant cigarete, baigiant Joninių laužu, į orą išsiskiria visa puokštę kenksmingų medžiagų: smalkes, suodžius, sieros ir azoto oksidus, benz(a)pireną. Visos jos gali sukelti širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ir kitas sunkias ligas, tarp jų ir vėžį. Nuolatinis dūmų tvaikas kelia pagrįstą gyventojų nepasitenkinimą ir diskomfortą. Verta pamastyti, kas teiks namuose daugiau džiaugsmo – akvariumas, čiurlenantis fontanėlis ar rūkstantis židinys, iš kurio dar reikės ir pelenus kuopti. Plačiau…

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content