Siunčiama nuotrauka

Kauno pedagogai turėjo unikalią galimybę dalyvauti konferencijoje „Atliekų tvarkymo alternatyvos, pritaikymas mokymo įstaigose“ 2016-10-27

2016 spalio 27 dieną Kauno miesto savivaldybėje įvyko VŠĮ “RV Agentūra” organizuojama konferencija mokytojams “Atliekų tvarkymo alternatyvos, pritaikymas mokymo įstaigose”.

Konferencijos metu Kauno pedagogams perskaityti aktualūs pranešimai apie atliekų prevenciją, atliekų rūšiavimo svarbą, aplinkosauginį švietimą, praktinį ir kūrybinį antrinio panaudojimo aspektą.

Konferencijoje pirmąjį pranešimą apie atliekų prevenciją, vartojimo mažinimą skaitė Aplinkos ministerijos atstovė Jurgita Gaižiūnienė.

Kūrybišką požiūrį į atliekas atskleidė pokyčių lyderis Giedrius Bučas, “Kūrybos kampas 360” įkūrėjas, skaitęs pranešimą tema “Antrinis dizainas – absurdas ar kelias darnaus vartojimo link”.

Įkvepiančiai savo patirtimi apie kūrybinį antrinio perdirbimo aspektą dalijosi Sandra Mielkaitytė, mokytoja-menininkė, pati vadovaujanti kūrybinėms dirbtuvėms.

Kitokiu požiūriu į atliekas pasidalino VŠĮ “RV Agentūra” vadovė Vaida Griškevičienė, pedagogams skaičiusi pranešimą apie verslo perspektyvas perdirbant senus nereikalingus daiktus i naujus, inovatyvius ir buityje ar interjere pritaikomus kūrinius. Taip pat buvo pristatytas respublikinis konkursas “Kita forma mokinys. Ekobendruomenė”, kurio esmė yra sukurti originalius daiktus iš nebenaudojamų medžiagų. Pedagogai pakviesti aktyviai prisijungti prie konkurso ir kartu su mokiniais kurti bei siųsti savo darbų nuotraukas info@rvagentura.lt

Po konferencijos pedagogai turėjo galimybę prisijungti prie eko dirbtuvių ir savo rankomis išbandyti antrinį perdirbimą, o savo patirtį vėliau pritaikyti mokymo įstaigose. Iš popieriaus bei tekstilės atliekų buvo gaminami knygas tausojantys viršeliai, popieriniai stendai, krepšeliai, gėlės ir kiti daiktai.

Renginys organizuojamas kartu su Aplinkos ministerija ir VšĮ “Grunto valymo technologijos.

Skip to content