Siunčiama nuotrauka

Įvyko konferencija mokytojams „Atliekų tvarkymas šiandieninėje mokykloje: galimybės bei perspektyvos“.

Rugsėjo 27 dieną Kauno miesto savivaldybėje įvyko VšĮ „RV Agentūra” organizuojama kasmetinė aplinkosauginė konferencija mokytojams  „Atliekų tvarkymas šiandieninėje mokykloje: galimybės bei perspektyvos“.

Konferencijos metu Kauno miesto savivaldybėje susirinkusiems pedagogams buvo perskaityti aktualūs pranešimai apie antrinį daiktų panaudojimą, kuo  tai prisideda prie taršos mažinimo, žiedinės ekonomikos principų pritaikymą ugdymo įstaigose,  apie netradicines ugdymo formas ir ekologinio sąmoningumo  svarbą ugdymo procese.

Pirmąjį pranešimą apie žiedinės ekologijos principų integraciją į ugdymo procesą ,,Žiedinės ekologijos galimybės biologijos pamokose“ pristatė Kauno miesto biologijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Diana Petrauskienė.

Kūrybišką požiūrį į atliekų panaudojimą, savo patirtį darbe su vaikais ir netradicines ugdymo formas, bei mėnulio akmenį – instrumentą iš nebereikalingo dujų baliono  pristatė Tomas Karklinis, neformalaus ugdymo mokytojas, kūrybinių erdvių „POKŠT“ vadovas, skaitęs pranešimą „Ekosąmoningumo ugdymas mokyklose pasitelkiant kūrybines inovacijas“.

Įdomiai apie grunto užterštumą, kaip sunku  jį išvalyti ir kaip mes visi prie tos žalos prisidedame, pasakojo Rimantas Ausmanas,  VšĮ „Grunto valymo technologijos“ Jonavos skyriaus vedėjas, savo patirtį atskleidęs pranešime  „Užterštų teritorijų įtaka mus supančiai aplinkai ir užteršto grunto tvarkymo ypatumai“.

Kitokį požiūrį į daiktų perdirbimą, prikėlimą naujam gyvenimui  pristatė VšĮ „RV Agentūra“ vadovė Vaida Griškevičienė, kalbėjusi apie galimybes ugdymo įstaigose mokyti vaikus perdirbti, atnaujinti senus nereikalingus daiktus. Taip pat buvo pristatytas Nacionalinis konkursas „Kita forma“, kurio esmė – supažindinti vaikus su antrinio panaudojimo idėjomis ir paskatinti sukurti įvairius originalius daiktus iš nebereikalingų ar naudoti nebetinkamų medžiagų. Mokytojai pakviesti aktyviai prisijungti prie konkurso, kartu su mokiniais kurti ir iki lapkričio 10 dienos siųsti savo darbus konkursui adresu info@rvagentura.lt arba pildyti elektroninę anketą https://goo.gl/forms/g3z1wSAotN74kEPC3.

Po konferencijos vykusiose kūrybinėse eko dirbtuvėse, kartu su dalyvavusiais mokytojais, dalintasi idėjomis kaip iš nebereikalingų popieriaus atliekų ir reklaminių lankstinukų pasigaminti šiukšliadėžę, o iš seno megztuko pasisiūti šiltas pirštines. Įgytą patirtį mokytojai galės pritaikyti savo mokymo įstaigose pamokų ar užklasinės veiklos metu.

Prie renginio sklaidos bei organizavimo taip pat prisidėjo Aplinkos ministerija ir VšĮ “Grunto valymo technologijos“.

Skip to content