Gyvūnai

Kur kreiptis suradus bešeimininkį ir bepriežiūrį gyvūną?

 

Bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų gaudymo, paėmimo iš gyventojų paslaugas Kauno mieste teikia Beglobių gyvūnų labdaros ir paramos fondas, adresu Vyčio Kryžiaus g. 173, Jonučių km., Kauno raj., tel. 8616 37482, el. paštas: info@kggn.lt

Dėl bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų ir kitus su gyvūnais susijusius klausimus sprendžia, paslaugas organizuoja  Kauno miesto savivaldybės administracijos

Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Skėrienė, tel. 42 27 22, el. p. kristina.skeriene@kaunas.lt

Gyvūnų augintinių ženklinimas ir registracija

Primename, kad gyvūnai augintiniai: katės, šunys, šeškai ir kiti gyvūnai augintiniai privalo būti registruojami ir ženklinami pagal gyvūnų registravimą ir ženklinimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Gyvūnų augintinių registro valdytoja – Žemės ūkio ministerija, tvarkytojos – valstybės įmonė Žemės ūkio informavimo ir kaimo verslo centras ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Registro duomenų teikėjai – gyvūnų augintinių laikytojai ar savininkai, veterinarijos paslaugų teikėjai, asociacijų darbuotojai, kurių veikla susijusi su gyvūnų augintinių priežiūra, apskaita ir veisimu.

Gyvūnus augintinius ženklinti gali tik galiojančią veterinarijos praktikos licenciją turintys veterinarijos gydytojai įtraukti į sąrašą.

Veterinarijos gydytojai ženklina ir registruoja gyvūnus augintinius Gyvūnų augintinių registre gavę gyvūno augintinio savininko užpildytą ir pasirašytą prašymą dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir įregistravimo.

Registruoti gyvūnus augintinius galima ir teritoriniuose VMVT padaliniuose.

Visą informaciją apie gyvūnų ženklinimą ir registravimą galima rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos puslapyje adresu:

http://vmvt.lt/gyvunu-sveikata-ir-gerove/gyvunu-sveikata/gyvunu-zenklinimas-ir-registracija/gyvunu-augintiniu

Informacija apie suteiktas paslaugas

UAB „Nuaras“ teikia bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų gaudymo, paėmimo iš gyventojų, karantinavimo, eutanazijos, pristatymo utilizuoti ir laikinos globos Kauno mieste  paslaugas. Teikiame  informaciją apie atliktas paslaugas  per 2019 metus:

– paimti iš namų 235 gyvūnai;

– sugauta 195 gyvūnai;

– atlikta eutanazija 35 gyvūnams;

– paženklinta mikroschemomis 140 gyvūnų;

– viešose vietose paimtas 165 kritę gyvūnai.

Be šių paslaugų į bendrą kainą įeina gyvūnų karantinavimas, laikymas bei utilizavimas.

Bendra visų paslaugų kaina – 18916,76 eurai.

Gyvūnų globėjų asociacija (GGA) teikia bešeimininkių kačių kastravimo Kaune paslaugas. Vykdant programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ per 2019 metus buvo suteiktos paslaugos:

–          Kastruotos  139 katės;

–          Kastruoti 94 katinai;

–          Atlikta eutanazija 0 gyvūnų;

–          Pastatyti 5 nameliai bešeimininkėms katėms.

Be šių paslaugų į bendrą kainą įeina gyvūno sugavimas/paleidimas ir karantinavimas.

Bendra visų paslaugų kaina – 12858,87 eurai.

 

 

 

Skip to content