ŽVAKUTĖS VIENIJO IR ŠILDĖ…

Sausio 13-ąją, Laisvės Gynėjų dieną, 8.00 valandą ryte, Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai susijungė į vaizdo pamoką – paminėjimą, skirtą Lietuvos laisvės kovotojų, tragiškai žuvusių 1991 m sausio 13-osios naktį, pagerbimą „Atmintis gyva, nes liudija“. Negalėdami susiburti visi kartu mokykloje ar klasėse, kiekvienas savo namų lange užžiebėme atminimo žvakeles, prisiminėme ir pagerbėme mūsų Laisvę. Vaizdo pamokų metu auklėtojos pasakojo savo prisiminimus, visi žiūrėjo TV įrašus, klausė edukacinės radio laidos „Mūsų laisvė užaugo“. Vaikams, gimusiems jau laisvoje Lietuvoje, sunku įsivaizduoti, kokia kaina buvo iškovota ta laisvė, bet būtina žinoti tautos nepriklausomybės istoriją ir pasakoti ją ateities kartoms…

Mokykla tą dieną buvo tuščia vaikų, bet pilna jų darbų šilumos. Mokiniai iš anksto piešė laisve alsuojančius plakatus, kuriais dailės mokytoja papuošė mokyklos langus. Tuščias gatves nušvietė žvakučių liepsnelės namų languose ir ryškios trispalvės, mojančios iš mokyklinio kiemo.

Ačiū mokytojams ir mokiniams už vienybę, Tegul amžina šlovė ir atmintis lydi Tautos Didvyrius!

Auksė Pukinskienė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content