Virtuali pamoka „Praeitis – istorija – atmintis: nuo V16 iki K11“

Lietuvos valstybės ir nepriklausomybės atkūrimo dienoms paminėti, kovo 8 d. Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras organizavo virtualią pamoką istorijos mokytojams „Praeitis – istorija – atmintis: nuo V16 iki K11“. Virtualią pamoką vedė Istorinės Prezidentūros Kaune edukatorius, istorijos mokslų krypties doktorantas Gediminas Kasparavičius. Mokytojai turėjo galimybę tapti mokiniais ir išbandyti šią edukaciją, skirtą mokiniams. Atliko šia tematika paruoštus testus, apžvelgė skirtumus tarp praeities, istorijos ir atminties. Ar praeities patirtys gali būti mums naudingos? O gal XXI amžiuje istorijos mokslas prarado savo reikšmę ir žmonijai neįmanoma pasimokyti iš istorijos? Diskutuodami apie individualią ir kolektyvinę atmintį mokytojai kartu su edukatoriumi pažvelgė į abi Lietuvos Respublikas (Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios), diskutavo ką mums bendrai reiškia valstybinės šventės ir atmintinos dienos. Kiek iš jų minime ir švenčiame?

Dėkojame Istorinei Lietuvos Respublikos Prezidentūrai Kaune ir edukatoriui Gediminui Kasparavičiui už naudingą ir smagią pamoką, kuri ne tik praplėtė dalyvavusių žinias, bet ir bus puiki priemonė mokant istorijos.

 

„Iš istorijos išmokstame visų pirma trijų dalykų: ką reiškia būti žmogumi, ką reiškia būti tokiu žmogumi, koks esate, ir ką reiškia būti tokiam, koks esate jūs ir niekas kitas…“

/Robinas Georgas Collingwodas/

 

Laura Vaitkevičienė, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Kauno bangelė
Skip to content