Verslumo įgūdžių ir kompetencijų ugdymas: tarptautinė patirtis ir praktika

Jau daugiau kaip du metu Kauno Santaros gimnazijos gimnazistai ir mokytojai aktyviai dalyvauja tarptautiniame projekte „Verslas gali būti paprastas! (BONUS LT-PL; Nr. LT-PL-4R-338).

Projekto pagrindinis partneris yra Asociacija „EUROREGION NIEMEN“, partneriai Lietuvoje Kauno technologijos universitetas ir VšĮ „PVC“.

Projektas skirtas jaunimo verslumo kompetencijų ir praktinių įgūdžių stiprinimui Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionuose. Projekto veiklos vykdomos Alytaus, Marijampolės, Kauno ir Tauragės regionuose, Vilniaus rajone; Elko, Suvalkų ir Belostoko regionuose.

Projekto metu buvo organizuojami mokymai ir praktiniai seminarai mokytojams ir verslo mentoriams. Mokymų metu dalyviai susipažino su verslumo ir naujų produktų kūrimo įrankiais, mentorystės nauda ir principais, ugdant praktines jaunimo verslumo kompetencijas.

„Santaros“ gimnazistai buvo pakviesti dalyvauti nuotolinėje verslumo programoje. Praktinėse kūrybinėse dirbtuvėse kartu su verslo mentorių pagalba kūrė tvarius ir inovatyvius produktus.

Šių metų spalio mėnesį 6-8 dienomis projekto dalyviai: 3 a klasės mokinės: Adrija Greičiūtė, Eva Ivanauskaitė, Olanda Rudenok, Ula Buvarskytė, 2 a klasės mokinė Gurjera Galinytė ir ekonomikos ir verslumo mokytoja metodininkė Vaida Valiuvienė  vyko į Suvalkus (Lenkija), kur dalyvavo tarptautinėje Jaunimo verslumo stovykloje. Stovyklos metu gimnazistai dalyvavo įkvepiančiose diskusijose su sėkmingais Lenkijos verslo įmonių atstovais. Įgytas žinias išbandė ir pritaikė dalyvaudami strateginiame verslo simuliaciniame žaidime.

Bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu ir projekto partneriai, „Santaros“ gimnazistai dalyvavo technologinėje stovykloje, kurios metu turėjo galimybę konsultuotis su inžinieriais gaminant prototipus ir lankytis Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto laboratorijose.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content