Tyrinėjame savo genealogiją

Kiekvienais metais Kauno tautinės kultūros centras (KTKC) organizuoja respublikinį projektą-konkursą „Giminės medis“, kuriame visada dalyvauja mūsų Kauno Martyno Mažvydo progimnazija. Šiemet projektas buvo skirta Pauliaus Galaunės 130-osioms metinėms ir Tautodailės metams. Organizatoriai pakvietė dalyvius keliauti į savo šeimos praeitį, tyrinėti giminės istorinį paveldą, tapti šeimos muziejininkais, įprasminant tautos istorinę ir kultūrinę atmintį, nes šeima – maža bendruomenė, valstybės istorijos pamatas.

Šiais metais projekte dalyvavo 86 mokiniai iš Kauno miesto ir rajono (Lapių, Garliavos, Čekiškės), Pasvalio, Ukmergės, Panevėžio rajono Upytės, Šiaulių rajono Kužių. Daugiausia vaikai domėjosi šeimoje saugomomis relikvijomis, senomis fotografijomis. Kategorijos „Šeimos relikvija ir fotografija“ konkursui  pateikti 44 kūrybiniai darbai – 39 mūsų progimnazijos.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad 6a klasės mokinys LAURYNAS KULPAVIČIUS tapo I VIETOS nugalėtoju, o jo bendraklasė UGNĖ PLUKAITĖ pelnė Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos padėką ir prizą. Laurynas papasakojo apie savo šeimos relikviją – senovinį rankų darbo lopšį, kuriame suposi ir tebesisupa visi giminės naujagimiai, o Ugnė aprašė savo šeimoje itin vertinamą knygą „Laisvė ateina iš Dievo apvaizdos“ (tai jos prosenelio atsiminimai apie 1940-1941 m. įvykius). Mokiniams padėjo lietuvių kalbos mokytoja Auksė Pukinskienė.

Visi projekte dalyvavę mokiniai apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis. Dėkojame organizatoriams už galimybę pakeliauti po giminės praeitį ir pažinti savo prosenelių istoriją.

Kviečiame apžiūrėti visus darbus virtualioje parodoje :

http://ktkc.lt/2020/11/25/virtuali-paroda-gimines-medis-2020/ .

Auksė Pukinskienė

Padėka1

Padėka2

Skip to content