Soushu Hiratsuka Tanabata” būgnų (taiko) aprašymas

“Soushu Hiratsuka Tanabata Taiko” atsirado 1979m., kai Hiratsukos jaunimo rūmai (Hiratsuka JC, dabar viešojo intereso asociacija) 20-mečio atminimo proga pasiūlė įgyvendinti projektą pavadinimu „Nauja kultūra Hiratsukoje”. Nuomonės dėl projekto, taip pat buvo klausiama ir Japonijoje žymaus kompozitoriaus Hachidai Nakamura, kuris parašė tokias žymias dainas kaip “Eidami žiūrėkime į viršų” ir “Labas kūdikėli”.

Šiuo metu, “Soushu Hiratsuka Tanabata Taiko” asociaciją sudaro įvairaus amžiaus Hiratsukos miesto gyventojai, vaikai nuo 6 metų ir suaugusieji.

Hiratsuka- visoje šalyje garsi puošnia bambuko švente “Shonan Hiratsuka Tanabata Festival”, todėl “Soushu Hiratsuka Taiko” pasirodymai festivalyje yra pagrindinė jų veikla. Be festivalio, pasirodymai vykdomi ištisus metus ne tik Hiratsukos mieste ir visoje Japonijoje, bet ir kitose šalyse, tokiose kaip JAV, Singapūras, P. Korėja ir Lietuva.

(Kūriniai)

Visi “Soushu Hiratsuka Tanabata Taiko” asociacijos kūriniai susiję su “Tanabata” vardu.

Siuita Tanabata (jap. Kumikyoku Tanabata) Šis kūrinis, galima sakyti, yra reprezentacinis “Soushu Hiratsuka Tanabata Taiko” asociacijos kūrinys. Kuris pasakoja, jog “Shonan Hiratsuka Tanabata” festivalyje yra įvairių emocinių išraiškų. Džiaugsmo, pykčio, liūdesio, linksmumo emocijos išreiškiamos per būgnus “taiko”.

Audėjos ditirambai (jap. Orihime Sanka) Audėja (Vega) ir Jaučiaganys (Altairas) gali susitikti tik vieną dieną metuose, liepos 7 dieną, kurią ir yra švenčiama Tanabatos šventė. Jaučiaganio jausmai Audėjai išreiškiami garsiu didelio būgno būgnavimu.

Paukščių takas (jap. Amanogawa) Paukščių takas vasaros nakties danguje. Spindinčios žvaigždės nuves jus į fantastišką pasaulį. Šį lėtai tekantį paukščių taką išreiškia mažo būgno lengvas ritmas.

Tanabata šventė (jap. Tanabata Matsuri) Shonan Hiratsuka festivalio džiaugsmas ir šurmulys perteikiamas ne tik būgno ritmu, bet ir varpais, varpeliais, čiapa (būgno lėkštelės), dūdelės garsais.
Tai yra labai ritmingas kūrinys, verčiantis klausytojus šokti, judinti kūną.

Rasa Bortkevičienė

Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorė

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content