Nuotolinė Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos (LFMA) konferencija „Šiuolaikinių fizikos mokymo metodų įvairovė: patirtis, problemos ir ateities perspektyva“

Pandemija pasaulyje ir Lietuvoje pakoregavo ne tik žmonių įpročius, bet ir ilgametes tradicijas. Dvidešimt penkerius metus fizikai kiekvieną pavasarį rinkdavosi įvairiose Lietuvos vietose tam, kad susitikę pasidalintų patirtimi, paklausytų paskaitų aktualiomis temomis.

Šių metų gegužės 8 dieną fizikams teko rinktis virtualioje erdvėje. Kaip sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą: į konferenciją užsiregistravo ir dalyvavo daugiau nei 300 fizikų. Konferenciją organizavo LFMA drauge su Kauno pedagogų kvalifikacijos centru ir Nacionaline švietimo agentūra.

Renginys prasidėjo LFMA prezidentės Rigondos Skorulskienės sveikinimu. Sveikinimus pratęsė NŠA Ugdymo turinio departamento Ugdymo turinio rengimo skyriaus vedėja Saulė Vingelienė, kuri yra buvusi ilgametė LFMA prezidentė. Vėliau Saulė Vingelienė kalbėjo apie Bendrųjų programų atnaujinimą. Ši tema yra labai aktuali mokytojams.

Laikinai einančios NŠA direktoriaus pavaduotojo pareigas Astos Ranonytės pranešimas taip pat buvo labai aktualus, nes kalbėta apie pasirengimą 2020 m. brandos egzaminų sesijai.

Sėdint prie kompiuterio labai svarbu nepamiršti daryti mankštą. Todėl pas fizikus „apsilankė“ Kauno jėzuitų gimnazijos kūno kultūros mokytoja, pilateso trenerė Laura Bulkevičienė. Ji ne tik pravedė mankštą, bet ir paaiškino mankštos svarbą bei trumpai papasakojo pilateso istoriją.

Pasimankštinę fizikos mokytojai sėdo nagrinėti Standartinį dalelių fizikos modelį ir aptarti CERN reikalus. O tai padaryti padėjo du broliai, abu PhD kandidatai: Gediminas Šarpis (University of Manchester) ir Mindaugas Šarpis (University of Bonn).

Fizikus aplankė ir ŠMSM Ministro patarėja Dr. Barbara Stankevič. Ji pristatė projektą „LRT Mediatekos ištekliai pamokoms“, atsakė į mokytojų klausimus.

Konferenciją galima vadinti ir tarptautine, nes joje pranešimą apie Nuotolinį mokymą Latvijoje skaitė Ludmila Belogrudova, Latvijos fizikos mokytojų asociacijos prezidentė. Mokytojai uždavė daug klausimų, nes buvo labai įdomu palyginti patirtį skirtingose šalyse.

Konferencija truko keturias valandas, paskutinė valanda skirta fizikos mokytojų patirčiai. Fizikos mokytoja ekspertė Jūratė Blažienė iš Kauno Jono Jablonskio gimnazijos pasidalino patirtimi „Komandinis darbas nuotolinio mokymo(si) procese“. Mokytojų iš skirtingų mokyklų bendradarbiavimo patirtimi dalinosi fizikos mokytojas metodininkas Virginijus Karmonas, (Kauno r. Domeikavos gimnazija) ir fizikos mokytoja metodininkė Virginija Vaitkuvienė (Kauno r. Vandžiogalos gimnazija), pranešimo tema – „Mokyklų bendradarbiavimas sėkmingam gamtamokslinių kompetencijų ugdymui“.

Sutaupius laiko, pavyko išklausyti labai šaunų ekspromtu paruoštą Renatos Nemeikienės iš Vilniaus r. Riešės gimnazijos pranešimą apie nuotolinio mokymo atradimus su Microsoft Teams.

Pokalbių skiltyje taip pat vyko patirties ir informacijos sklaida.

Konferenciją baigėme mintimi, kad reikia tęsinio arba, kitaip sakant, „antros dienos“, nes įprastai LFMA konferecijos vyksta dvi dienas.

Už pagalbą fizikai ypač dėkingi Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkei Ilonai Teresienei ir NŠA ugdymo turinio rengimo skyriaus metodininkei Onai Vaščenkienei.

Nuoroda į konferencijos medžiagą bus skelbiama www.lfma.eu.

Rigonda Skorulskienė, LFMA prezidentė

 

 

Skip to content