MOKOMĖS BŪTI KARTU Šančių mokyklos bendruomenėje

 

,,Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga“ – šie Justino Marcinkevičiaus žodžiai galėtų būti mūsų, Šančių mokyklos, veiklos leitmotyvu.

Šiais mokslo metais daug dėmesio skiriame kurdami saugią mokyklą, kurioje gera mokytis visiems. Tai socialine ir kultūrine prasme įvairi mokykla, kurios tikslas yra visavertis mokinių dalyvavimas ne tik ugdymo procese, bet ir įvairiose mokyklos bendruomenės veiklose atsižvelgiant į pačių mokinių poreikius ir galimybes bei kiekvieno vaiko savitumą ir individualumą, mokyklą – kurioje visi vaikai jaučiasi ypatingi, t.y. įvertinti ir svarbūs. Kad ši strategija būtų sėkmingai įgyvendinama siekiame aktyviau įtraukti į mokyklos gyvenimą ir mokinių šeimos narius.

Lapkričio 30 dieną į mokyklą pakvietėme senelius. Tokia Senelių diena skatina bendravimą tarp kartų, parodyti deramą dėmesį močiutėms ir seneliams, pamokyti gerbti vyresnę šeimos kartą. Visą savaitę iki šios dienos per technologijų pamokas mokiniai siuvo širdeles, kurias dovanojo į šventę ateinantiems seneliams. Lietuvių kalbos pamokų metu buvo kalbama apie tai, ko mes galime pasimokyti iš senolių, kodėl svarbu tęsti šeimos tradicijas. Mokiniai domėjosi šeimos istorija, rašė apie savo senelius ir prosenelius. Koncertą, skirtą senelių ir anūkų bendrystei, paįvairino ir dviejų mūsų mokyklos mokinių močiutė – jau 50 metų renginio ,,Grok, Jurgeli“ šeimininkė Stefa Navardaitienė. Ji papasakojo įdomių istorijų, pasekė pasaką, kurios visi žodžiai prasideda raide P ir pamokė gerbti savo šalį, jos istoriją ir gimtąją lietuvių kalbą. Senelius džiugino mokyklos mažųjų choras ,,Žiogeliai“, mergaičių ansamblis ,,Interliudija“, trečiaklasių choras ir šokėjai. Po koncerto anūkai pakvietė savo močiutes ir senelius bendrai nuotraukai.

Advento laikotarpį pradėjome ne tik nupindami Advento vainiką ir kas savaitę uždegdami po žvakę, bet ir pristatydami netradicinį Advento kalendorių. Tai projekto „Modernios technologijos švietimui“ partnerių pasiūlyta idėja. Kalendoriuje užkoduota informacija apie Advento laikotarpį. Kasdien keičiami QR kodai., kuriuos su programėlėmis nuskaitę mokiniai sužino vis ką nors nauja apie Advento tradicijas, papročius. Perskaityta informacija galima pasidalinti su mokytojomis ir klasės draugais. Tokio kalendoriaus paskirtis – paskatinti mokinius kas rytą, kasdien stabtelėti ir susimąstyti.

Visą gruodžio mėnesį mokėmės tarnystės. Mokykloje vykdome projektą ,,Mums rūpi“.  Visi mes mokomės. Mokomės tiek iš gerų, tiek iš blogų darbų. Šį mėnesį daug kalbėjome apie gerumą – ką reiškia ,,daryti gerus darbus“. Stengėmės suprasti, kad tie, kuriems rūpi kiti,  be jokio atlygio skiria savo laiką, kad visi gyventume gražiau, įdomiau arba prasmingiau. Pirmąjį Advento antradienį ketvirtokai suorganizavo pasakų rytmetį Šančių darželio priešmokyklinių grupių vaikams. Lietuviškų pasakų personažai – gudruolė lapė, nuolat apgaunamas vilkas, protingas bernas ar godus ponas – leido mažiesiems klausytojams suprasti, kokios vertybės turėtų būti puoselėjamos, kad melu, pavydu toli nenueisi. O trečiadienį Šančių darželio priešmokyklinukai lankėsi mokykloje. Čia jie tęsė su skaitytomis pasakomis susijusias veiklas, naudodamiesi išmaniosiomis technologijomis. Pirmiausiai svečius pasveikino septintokių Emos ir Miglės valdomi robotukai Dash ir Dot, kurie pagrojo kalėdinę melodiją ir pašoko. Paskui vaikai spalvino paveikslėlius su gyvūnais, padedami ketvirtokų juos „atgaivino“ su programėle Quiver. Vėliau darželinukai vardino pažįstamas raides, iš LaQ konstruktoriaus dėliojo savo vardo pirmą raidę. Galiausiai, užsidėję 3D akinius visi pažiūrėjo filmuką apie nuostabią mūsų planetos gamtą. Vaikai padarė išvadą, kad reikia ją saugoti, nes tai yra ne tik gyvūnų, bet ir žmonių namai.

Visi mokiniai darė vienokius ar kitokius gerus darbelius – mokėsi tarnystės: kepė meduolius, sausainius, kūčiukus per technologijų pamokas ir namuose, paskui pakavo dovanėles. Aštuntokai rinko paramą, pirko gyvūnų maistelio ir nuvežė VšĮ ,,Penkta koja” gyvūnėliams, septintokai su dovanėlėmis aplankė Švč. Jėzaus širdies Šančių parapijos senelių globos namų gyventojas, o devintokai  lankė draugus Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centre. Mokiniai centro lankytojams vedė užsiėmimą su išmaniosiomis technologijomis. Daugiausiai emocijų sukėlė robotukai Dach ir Dot bei atgiję animuoti paveikslėliai. Mokiniai parodė, kaip galima su planšetiniais kompiuteriais valdyti robotukus, pademonstravo, kaip jie groja. Centro lankytojus džiugino robotukų grojamos kalėdinės melodijos. Vėliau mokiniai pamokė, kaip spalvinti piešinukus ir juos atgaivino su Quiver programa, o pieštus gyvūnus atgaivino su Animal4D programa. Bičiuliai iš Neįgalaus jaunimo užimtumo centro labai emocingai reagavo, dži

augėsi.  Kas gali būti geriau nei nuoširdus bendravimas?

Adventu vadinamas laikotarpis skirtas pabendrauti su artimaisiais, su visais susitaikyti, susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą, todėl gruodžio 13 d. pakvietėme visą mokyklos bendruomenę pabūti kartu, pamąstyti, pasidžiaugti ir drauge laukti džiaugsmingo ATĖJIMO. Į Advento vakarą ,,PASIKALBĖK SU SAVO ANGELU“ susirinkome mokiniai, mokytojai, mokinių tėveliai, drauge su mumis buvo ir Šančių parapijos klebonas kun. Audrius Mikitiukas. Kalbėjomės apie Advento tradicijas, Kūčių valgius, žaidėme šio laikotarpio žaidimus, giedojome giesmes. Vakaro pabaigoje mokiniai visiems svečiams padalino saldžias dovanėles – sausainių ir kūčiukų, kuriuos patys kepė ir pakavo norėdami pasidalinti meile ir gerumu. Visi džiaugėmės bendryste.

Tokiomis veiklomis telkiame mokyklos bendruomenę ir mokomės būti kartu džiaugsmuose ir skausmuose, būti atsakingi vieni už kitus. Kuriame mokyklą, kurioje būtų gera visiems.

Šančių mokyklos bendruomenė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content