Mažvydiečių darbai Motiejaus Valančiaus atminimui

Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame edukaciniame projekte, skirtame XIX amžiaus vidurio lietuvių tautos švietėjo ir kultūros puoselėtojo Motiejaus Valančiaus atminimui. Projekto tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių tautos patriarchais bei ugdytis tautinę savimonę.

Mūsų mokiniai projektui pateikė pačių kurtus filmus:

Auksės Pukinskienės vadovaujami šeštokai sukūrė spektaklį „Mikė Melagėlis“ (paklausyti ir pažiūrėti galite čia: https://youtu.be/2QlytpvRGZw).

  Žurnalistų būrelio nariai, padedami mokytojų Irenos Kaklauskienės ir Vitalijos Savickienės, sukūrė filmuką apie Kaune esančias istorines vietas, susijusias su Motiejumi Valančiumi (kviečiame drauge pasivaikščioti čia: https://youtu.be/V6aNO2ygkVY ). 

Elenos Antanavičienės vadovaujama mokinių komanda tyrinėjo Motiejaus Valančiaus biografiją ir atminimą (su darbu galima susipažinti čia: 

https://drive.google.com/file/d/1rE6n9o59nhK4GHGeoHc6oQBfWuYQKn14/view?usp=sharing).

Mūsų darbai buvo pripažinti įdomiausiais, apie juos rašoma ir jais dalijamasi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro tinklapyje https://www.lmnsc.lt/naujiena/dalijames-idomiausiais-projekto-skirto-m-valanciui-atminti-darbais/;

ir svetainėje https://www.emokykla.lt/neformalus/pradzia/dalijames-idomiausiais-projekto-skirto-m-valanciui-atminti-darbais/43351.

Džiugu, kad LMNŠ centras ne tik organizuoja įdomius, prasmingus projektus, bet ir dosniai atlygina dalyviams už pastangas – visi mokiniai gavo pagyrimo raštus ir puikias mokyklines kuprines. Tai nuostabios dovanos Kalėdų išvakarėse. Juk šiuolaikiniams vaikams atlygis yra vienas svarbesnių motyvavimo įrankių, todėl neabejojame, kad jie lauks kitų projektų ir dalyvaus juose be prievartos ar raginimo. Taip ir ugdome pilietiškumą, net bendraudami tik per nuotolį.

Kviečiame kolegas mokytojus drauge pasidžiaugti mūsų gražiais darbais ir panaudoti juos, pasakojant savo mokiniams apie Tėvynės labui dirbusį ir gyvenusį Motiejų Valančių – juk 2021 m. bus minimos šio garsaus Žemaičių vyskupo (1849–1875 m.) gimimo 220-osios metinės.

Auksė Pukinskienė, Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Skip to content