Magiška pasakų galia

Lapkričio 29 dieną Kauno mokyklų pradinukai rinkosi į kalbinukų šventę „Seku seku pasaką“. Ši kalbinukų šventė Rokų gimnazijoje jau septinta. Renginį  organizavo ir vedė, padedama pradinukių komandos bei mokinių, Rokų gimnazijos logopedė, specialioji pedagogė Jadvyga Jokubauskienė.

Šventės pradžią paskelbė iškilmingi fanfarų garsai. Į salę didingai įžygiavo pasakų karalius su karaliene ir užėmė auksu tviskančius sostus.  Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, pavaduojanti direktorių Rūta Buinickienė, dalyvius linksma daina nudžiugino  gimnazijos choristai, o karalius su karaliene ir dviem patarėjais pradėjo šventę pažintimi su  dalyviais – svečiais iš tolimų karalysčių. Pirmoji prisistatė ir  savo kūrybinį darbą   karaliams dovanojo  Prano Daunio ugdymo centro karalystė, po to karaliams dovanas įteikė „Šilo“ pradinės mokyklos karalystės atstovai, Kauno Šančių mokyklos-daugiafunkcio centro karalystė, Rokų gimnazijos ketvirtokai. Karaliai džiaugėsi susipažinę su kitų karalysčių atstovais, gyrė jų dovanas. Tada visi sustojo į bendrą ratą ir mokėsi adventino ratelio „Kiškeli nabagėli“. Po to kiekvienos karalystės atstovai dalyvius kvietė į savo karalystės pasaką. Prano Daunio karalystės pradinukai sekė pasaką apie du godžius meškiukus, „Šilo“ pradinės mokyklos karalystės atstovai – apie pelėdžiukus, Šančių karalystės komanda – apie du karalius,  Rokų gimnazijos karalystės atstovai – apie Kakę  Makę ir pavogtą laiką.  Karaliai labai džiaugėsi pasakomis ir tuo, kad jas vieni dalyviai vaidino, kiti sekė, dar kiti dainavo.  Kalbinukai  ne tik sekė pasakas, bet ir fotografavosi atminčiai su karaliais, žiūrėjo, kaip klesti jau septynerių metų sulaukęs kalbinukų pasakų medis, sprendė karaliaus užduotį „Įmink mįslę“, rinko pasakų pavadinimus iš pabirusių raidžių, iš paveikslėlių mėgino atpažinti pasakas, minė mįsles, džiaugėsi saldžiais prizais,  bet ir nepamiršo savo veiklų įsivertinti karalių patarėjų pateiktuose šypsenėlių lapuose. Praktinės veiklos metu, padedant pradinių klasių mokytojų komandai, visi svečiai gamino pasakiškas pilis, Karalius su karaliene džiaugėsi, kad svečiai patyrė bendravimo džiaugsmą, įgijo drąsos, pasitikėjimo savo jėgomis, praturtino žodyną ir linkėjo kalbinukams nepamiršti pasakų, jas sekti, semtis iš jų gyvenimo išminties.

Šventės organizatorė logopedė Jadvyga Jokubauskienė dalyviams ir pagalbininkams paskyrė labai prasmingus žodžius: „Lai magiška pasakų jėga padės mums nepaklysti svajonių, kūrybos, pažinimo kelyje…Nuoširdžiai dėkoju visai darbo grupės komandai už pagalbą organizuojant miesto renginį – kalbinukų šventę, kuri šįmet jau septintoji…Septinti metai – naujų rūpesčių, naujų nusivylimų, bet daugiausiai džiaugsmų, kai matai laimingas vaikų šypsenas ir padrąsinančias visų Jūsų ir miesto kolegų akis. Ačiū Jums visiems“.

Mokytoja V. Mažeikienė

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content