Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos vadovai dalijosi patirtimi

Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos vadovės – direktorė Jūratė Pauliukienė ir pavaduotoja ugdymui Auksė Pukinskienė – buvo pakviestos dalyvauti ir diskutuoti, skaityti pranešimus vasario 22 d. vykusioje viešojoje konsultacijoje „Pavaduotojų, vadovų lyderystė: naujausi Lietuvos tyrėjų duomenys apie psichosocialines rizikas mokykloje – kaip galėtume jais pasinaudoti?“

Direktorė Jūratė Pauliukienė atsakė į klausimus, kaip gerinti mokytojų, o kartu ir mokinių  savijautą, kaip palaikyti mokykloje gerą fizinę sveikatą. Džiugu, kad tai, apie ką ji kalbėjo, atitiko tyrimo lūkesčius ir rekomendacijas – tai pastebėjo doc. dr. Jolita Buzaitytė–Kašalynienė, pristačiusi VU tyrėjų komandos tyrimo rezultatus konkrečiu vadybiniu aspektu.

Pavaduotoja Auksė Pukinskienė kalbėjo apie tai, ar mokyklos vadovas, pavaduotojas  turi laiko ir geba padėti sau, kokie būdai taikomi, kad vadovai išsaugotų asmeninę teigiamą savireguliaciją. Ji pateikė įvairių praktikoje taikomų patarimų, kurie padeda stiprinti save ir jau po to mokyklą kaip bendruomenę.

Nacionalinės švietimo agentūros mokyklų veiklos plėtros skyriaus vedėja Albina Vilimienė pasidžiaugė pranešėjų dalykiškumu, konkretumu, praktikos pavyzdžiais. Ji tiki, kad konsultacijos turinys buvo ir dar bus naudingas Lietuvos mokyklų vadovams.

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vyriausioji patarėja edukacijos moksliniams tyrimams Loreta Žadeikaitė nuoširdžiai padėkojo už aktualia tema organizuotą konsultaciją, už gyvas patirtis, praktinius pavyzdžius, atviras pamokas ir pozityvumą. Ji pasidžiaugė, kad NŠA įtraukia mokslininkus ir praktikus bendrai diskutuoti ir kartu ieškoti sprendimų remiantis mokslininkų atliktais tyrimų duomenimis.

Diskutuoti buvo pakviesti tik keturių Kauno miesto mokyklų vadovai, o konsultacijos klausė net 315 dalyvių!

Džiaugiamės, didžiuojamės ir dėkojame už pasitikėjimą mus pakvietusiems į diskusiją – Kauno švietimo ir ugdymo skyriui  bei Nacionalinei švietimo agentūrai. Jūsų pasitikėjimas įkvepia mus dar geriau dirbti ir būti pavyzdžiu.

Auksė Pukinskienė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content