Jogos treniruotės nauda vaikams virtualioje erdvėje

Mes, Kauno lopšelio –darželio ,,Vėrinėlis“ bendruomenė skatiname fizinį aktyvumą virtualioje aplinkoje įgyvendinant projektą  Nr. SRF-FAV-2019-1-0389  ,,Judame, daugiau ir išradingiau“ bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Viena iš aktyvių judėjimo veiklų yra jogos treniruotės.

Jogos ( judesio) treniruotės esmė yra sukurti optimalias sąlygas vaikams, pažinti, ugdytis, atsiskleisti ir mokytis bei įgyti sąmoningumo, taisyklingo judėjimo, kvėpavimo bei atsipalaidavimo įgūdžių.

Treniruotės vyksta du kartus per savaitę facebook paskyroje. Tai galimybė vaikams, tėvams ,mokytojams atlikti mankštą (25 min.)  atsipalaidavimą (5 min.) patogiu laiku.

Mankštos metu atliekamos  jogos pozos pritaikytos vaikams, judesių sekos ir pratimai skirti lavinti judamojo-atraminio aparato įgūdžius. Lengvi kvėpavimo pratimai leidžia geriau susipažinti su fiziologiniu kvėpavimo procesu.  Joga yra fizinis procesas – dėmesingumą lavinantys žaidimai, taisyklingas atsipalaidavimas, pratimai porose ir grupėse, kūno ir pasaulio pažinimas per pasakojimus bei palyginimus. Jogos treniruotės prisideda prie fiziškai aktyvių vaikų ugdymo.

Mankštos nauda vaikams

  • Vaikai patiria teigiamus pokyčius dvasinėje, psichologinėje, emocinėje ir fizinėje sferose, pasitelkiant saviraišką per judesį.
  • Jogos (judesio) praktikos išplečia vaikų patirtį, kuri leidžia išmokti naujų dalykų.
  • Vaikai gauna sąlygas optimaliai lavinti savo judamojo-atraminio aparato įgūdžius: laikyseną, jėgą, pusiausvyrą, lankstumą, mobilumą, koordinaciją, vikrumą, geresnį kūno pajautimą, gebėjimą lengviau ir greičiau atsipalaiduoti.
  • Paskatina vaikų natūralią saviraišką, kūrybiškumą ir teigiamą santykį su savimi.
  • Leidžia sąmoningai palaikyti įgūdžius kvėpuoti ir judėti.
  • Dėmesingumo ir meditacijų praktikų dėka jau nuo ankstyvos vaikystės formuojamos sąlygos stiprinti prefrontalinę smegenų žievę, kuri vaidina reikšmingą vaidmenį žmogaus savikontrolėje, t.y. minčių, emocijų ir elgesio valdyme.

 

 

Subalansuotas judėjimas ir jogos mankšta teigiamai paveikia vaikų smegenis tiek struktūriškai, tiek funkciškai. Tai lemia didesnį budrumą ir koncentraciją bei geresnį gebėjimą mokytis.  Jogos dėka skatinamas naujų neuronų/ryšių formavimasis smegenyse, o tai lemia geresnę atmintį, greitesnį reakcijos laiką ir didesnį kūrybiškumą, savikontrolę.

 

Zita Ona Jurgelevičienė

Kauno  lopšelio darželio,,Vėrinėlis’’  direktorė

Milda Steponavičiūtė

Jogos trenerė

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Kauno bangelė
Skip to content