Siunčiama nuotrauka

JAUNŲJŲ „STARTUOLIŲ MUGĖ“ KAUNO MIESTE

Kauno miesto  bendrojo ugdymo gimnazijų, mokyklų, centrų mokinių mokomųjų bendrovių mugė-konkursas „STARTUOLIŲ MUGĖ“, skirta Tarptautinei verslumo savaitei paminėti, vyko 2018 m. lapkričio 13d., 13.00 val. Kauno technologijų universitete, Gedimino g. 50, Kaune, dalyvavo 32 mokinių mokomosios bendrovės. Renginyje dalyvavo KTU gimnazijos, LSMU gimnazijos, Kauno „Saulės“ gimnazijos, Kauno „Vyturio“ gimnazijos, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, Kauno Rokų gimnazijos, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos, Kauno technikos profesinio mokymo centro, Dariaus ir Girėno gimnazijos, Kauno Veršvų gimnazijos, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, VDU „Rasos“ gimnazijos, Kauno J. Jablonskio gimnazijos, Kovo 11-osios gimnazijos, Kauno J. Gruodžio konservatorijos gimnazijos, Kauno „Santaros“ gimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus, Kauno „Aušros“ gimnazijos, Buitinių paslaugų ir verslo mokyklos, Erudito licėjaus mokinių mokomosios bendrovės. Kompetetinga vertinimo komisija iš įvairių organizacijų vertino mokinius įvairiomis nominacijomis:

MMB „ECOfantastic“ – nominuota „už draugiškiausia aplinkai verslo idėją“. Mokiniai iš Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mezga žaislus perdirbdami aliuminio skardines. Gimnazistus sveikino ir prizus įteikė Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė Ilona Teresienė.

VDU „Rasos“ gimnazijos MMB „Home Industries“ kuria įvairias programėles mobiliems telefonams. Šiuo metu specializuojasi specialiai mokykloms pritaikyta telefonine programėle, kuri leis greičiau ir patogiau moksleiviams pasižiūrėti mokyklos naujienas, savo tvarkaraščius, bei bendrauti su mokytojais. Komandai įteikta nominacija – „už labiausiai mokyklos bendruomenei pritaikytą produktą“. Gimnazistus sveikino ir prizus įteikė Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė Ilona Teresienė.

MMB „NUMCUT“ komanda iš Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos sukūrė klaviatūros priedą, kuris pagreitina darbą kompiuteriu. Komanda nominuota „už įdomiausią technologinį sprendimą“. Gimnazistus sveikino ir prizus įteikė UAB „Kilobaitas“ įmonės atstovė Aistė Mitkevičienė.

MMB „BRIGTH LIGHT“ komanda iš Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos sukūrė kuprinę, kuri tamsiu paros metu, led šviestuvų pagalba apsaugo žmogų nuo nelaimingų atsitikimų tamsiu paros metu. Komanda nominuota „už inovatyviausią idėją“. Gimnazistus sveikino ir prizus įteikė KTU atstovė lektorė Indrė Petrikė.

MMB „HOSTORA“ Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos veikla – tinklalapių kūrimas. Tinklalapių kūrimas prasideda nuo vartotojų poreikių. Įgyvendinant bendrovės tikslus, mes, savo verslo idėją ir stiprybes, siūlome savo mokyklos bendruomenei: mokytojams ir kitiems darbuotojams. Bet kurio dalyko mokytojai gali tinklalapyje vykdyti savo veiklos sklaidą. Mūsų darbas – Jūsų šuolis į sėkmę! Gimnazistai įvertinti nominacija „perspektyviausia idėja uždirbti daugiausia pelno“. Gimnazistus sveikino ir prizus įteikė Lietuvos Junior Achievement direktorė Andželika Rusteikienė.

MMB „Shop&Rock“  KTU inžinerijos licėjaus skirta nominaciją „už kūrybiškiausią idėją“. Mokiniai patys gamina kalėdinius pakabinamus žaisliukus ant eglutės. Pirmiausia, buvo išbandyta gaminio receptūra, nes pagrindinės medžiagos yra miltai, druska ir vanduo. Suformavus žaislą, gaminys džiovinamas ir po to dekoruojamas įvairiais karoliukais, kaspinėliais ir kitais papuošalais. Tai reikalauja daug kūrybos, kantrybės ir fantazijos. Gimnazistus sveikino ir prizus įteikė UAB „GURMENA“ vadovė  Lina Vyšniauskienė.

MMB „Čiobrelis“ (KTU inžinerijos licėjus) perka įvairias žoleles iš didmeninės prekybos tiekėjo. Po to arbatėles perfasuoja mažesniais kiekiais ir jas pardavinėja. Mokiniai patys  tyrinėjo arbatėlių sudėtį, formavo asortimentą ir tyrinėjo jų naudą sveikatai. MMB „Čiobrelis“ įsteigta nominacija „už tautiškiausią produktą“. Gimnazistus sveikino ir prizus įteikė Vilius Benušis advokatų profesinė bendrija  „Viliušis ir Astromskis“.

MMB „Second Touch“ – socialiai atsakingu verslu pripažinti Kovo 11-osios gimnazijos gimnazistai. Ši bendrovė gamina įvairius gaminius iš antrinių odos žaliavų, į gamybos procesą įtraukdami ir vaikus su negalia: išmokė juos atlikti tam tikrus darbus, bendradarbiauti, pildyti priėmimo į darbą dokumentus, prekiauti, o tuo pačiu ir ugdytis –  lavinti savo rankų smulkiąją motoriką. Pagrindiniai bendrovės produktai:  papuošalai, diržai, piniginės, kiti smulkūs rankų darbo antrinių odos žaliavų gaminiai, lauko baldai. Gimnazistus sveikino ir prizus įteikė Vytauto Didžiojo universiteto atstovas dr. Mantautas Račkauskas.

MMB „Pajunsk 3D“ – nominacija „geriausias sprendimas mažiausiais kaštais“ atiteko Kauno „Aušros“ gimnazijos mokiniams. MMB „Pajusk 3D” pristato įvairių modelių lėktuvus, sukurtus naudojant 3D spausdintuvą. Šie modeliai yra skirti akliesiems žmonėms, kad galėtų juos apčiuopti ir įsivaizduoti, kaip atrodo įvairūs lėktuvai. Idėją mokiniai generavo kartu su Aviacijos muziejaus atstovais, kurie norėtų įsigyti mokinių sukurtus modelius ir papildyti muziejaus ekspoziciją. Aktyviausi MMB atstovai J. Survila ir M. Šatkauskas, kurie domisi aviacija ir naujomis technologinėmis galimybėmis. Gimnazistus sveikino ir prizus įteikė Swedbank atstovas Mantas Giedraitis.

MMB „EcoLithuania“ – tai jungtinė 5-6 klasių mokinių komanda iš Erudito licėjaus. Vaikai surado problemą: Miesto parkuose dažnai būna perpildyti šiukšlių konteineriai, todėl lankytojai kartais, „kai niekas nemato” išmeta šiukšlę šalia. Mokinių kuriamas produktas yra šiukšlių maišeliai, kuriuos galima užsidėti ant rankos, tvirtinti ant dviračio ir taip prisidėti prie gamtos priežiūros. Tiek savivaldybė, tiek mes patys atsakome už gražią ir tvarkingą parką, mišką ar žaliąją zoną. Mokinius sveikino ir prizus įteikė KTU atstovė lektorė Rasa Gudonavičienė.

Bendrovė  „Wam me up“ iš Erudito licėjaus gamina ne tik šiltukus, skirtus įvairioms kūno vietoms (rankoms, kojoms, kaklui, sąnariams), tačiau bendrovė juos pateikia jau technologiškai išsprendę klausimą: kaip dėvėti. Siūlo kaklajuostes, kuriose yra integruota vieta šiltukui (vidutiniška šiltuko šildymo trukmė 3 val. temperatūra + 40 laipsnių), šlepetes, kur galite gulėdami ar sėdėdami šildyti sušalusias kojas, ir kiti produktai.  MMB „Warm me up“ nominuota už startuoliškiausią idėją. Komandą pasveikino UAB „Optimalūs projektai“ vadovė Diana Katinienė.

Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu ir išradingumu.

 

 

 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba
Skip to content