JAUNIMO TARPKULTŪRINIO DIALOGO SKATINIMAS TARPTAUTINIAME MOKINIŲ MAINŲ PROJEKTE „ATRASTI IR PATIRTI“

Kaunas ir Vokietijos Lipės apskritis prieš tris dešimtmečius pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šios partnerystės dėka įvairios Kauno miesto ir Lipės apskrities mokslo, verslo, kultūros, visuomenės bendruomenių institucijos pradėjo ilgalaikį bendradarbiavimą, kuris suartino ne tik atskiras tautas, bei kultūras, bet ir nutiesė draugystės tiltus.

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija ir Vokietijos Lipės apskrities Karla-Raveh mokykla nuo 1989 metų puoselėja draugiškus bendradarbiavimo ryšius tarptautinių mokinių mainų projektuose. 2019 metų rugsėjo 20 d. įprasminant Kauno ir Lipės apskrities bendradarbiavimo 30 metų jubiliejų  atnaujinta ir Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos bei Lipės apskrities Karla-Raveh mokyklos bendradarbiavimo sutartis, kurią savo parašais patvirtino Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos direktorė Nijolė Šimkevičienė ir Lipės apskrities Karla-Raveh mokyklos direktorius ponas Bernd Hendig.

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija – „Jaunųjų Kauno ambasadorių programos“, kurios tikslas – skatinti Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų tarptautinį bendradarbiavimą su mokyklomis užsienio miestuose ar apskrityse, susigiminiavusiuose su Kauno miestu ir suteikti kuo didesnes galimybes mokiniams tobulėti, dalyvė. Rugsėjo 21 d. į Kauną, į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnaziją, atvyko Vokietijos Lipės apskrities Karla-Raveh mokyklos mokiniai ir mokytojai. Minėdami Kauno ir Lipės apskrities bendradarbiavimo 30 metų jubiliejų gimnazistai ir svečiai rugsėjo 23 d. dalyvavo įvairiose bendrose veiklose: susipažino su turtinga, 100 metų skaičiuojančios gimnazijos istorija, integruotoje istorijos bei vokiečių ir anglų kalbų pamokoje pasitikrino žinias apie Pirmąjį pasaulinį karą bei naudodamiesi skaitmeniniais informacijos šaltiniais atliko įdomias užduotis. Dalyvavo akcijoje – „Sportas-bendravimo draugas“ ir išbandė jėgas estafečių rungtyse. VšĮ „Humana People to People Baltic“ ir Ugdymo plėtotės centro socialinės partnerystės programos „Valgyk protingai“ akcijos „Atrask. Pažink. Pasidalink“ veiklos metu Vokietijos ir Lietuvos mokiniai bei mokytojai gamindami ir degustuodami sveikus tautinius lietuviškus patiekalus atrado daug bendrų tautiško identiteto sąsajų sveikos mitybos ir protingo požiūrio į maistą srityse. Valgyti ir gaminti sveikai populiaru ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje. Sveikai bei skaniai pavalgę gimnazistai ir svečiai lydimi mokytojų iškeliavo į akciją – orientacinį žygį „Žydų tautos pėdsakų Kaune beieškant“. Žygio metu mokiniai atliko kūrybines užduotis bei susipažino su turtinga Kauno istorija.

Rugsėjo 24 d. tarptautinio mokinių mainų projekto „Atrasti ir patirti“ dalyviai -Vokietijos Lipės apskrities Karla-Raveh mokyklos mokiniai ir mokytojai bei Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos mokiniai ir mokytojai – akcijoje – orientaciniame žygyje „Vokiečių pėdsakai Mažojoje Lietuvoje ir Kuršių Nerijoje“ aktyviai bendradarbiavo ir mokėsi organizuotose integruotose pamokose ne pamokų forma. Projekto dalyviai susipažino su Mažosios Lietuvos ir Kuršių Nerijos  etnografiniu regionu,  aplankė Klaipėdą, Kuršių Nerijos nacionalinį parką. Nidoje tyrinėjo Parnidžo kopą ir jos ypatumus matematiniu aspektu, aplankė rašytojo Thomo Manno memorialinį muziejų.  Smagiai kartu praleistas laikas, patyriminio mokymosi praktika bei puiki nuotaika projekto dalyviams  ilgam išliks atmintyje.

Ankstų rugsėjo 25 d. rytą projekto dalyviai aktyviai dalyvavo gimnazijoje organizuotoje Europos sporto savaitės akcijoje #BEACTIVE. Smagiai pajudėję šokio ritmu svečiai iš Vokietijos gimnazijos kūrybinėse erdvėse aptarė ir įvertino projekto veiklas ir rezultatus bei išsakė ateities bendradarbiavimo įžvalgas.

Šis projektas suartino Lietuvos ir Vokietijos valstybes, Kauną ir Lipės apskrities Lemgo miestą, bendradarbiaujančių mokyklų bendruomenes. Dalyvaudami akcijose, renginiuose, varžybose, orientaciniuose žygiuose, Lietuvos ir Vokietijos jaunuoliai pažino vieni kitus, kaip tautų kultūrų atstovus su savitu tautiniu identitetu, mokėsi per patyrimą, aktyviai įsitraukdami į veiklas, skatinančias kūrybiškumą ir iniciatyvą. Šis patyrimas padės jauniems žmonėms pagarbiai ir tolerantiškai žvelgti į kultūrų įvairovę, šalies istorijos ir kultūrinio paveldo išsaugojimą. Tarpkultūrinis dialogas skatina aktyvų pilietiškumo mokymąsi, Lietuvos ir Vokietijos jaunimo įsitraukimą į socialiai ir kultūriškai reikšmingas veiklas, stiprinamas etnokultūrinių tradicijų paveldo reikšmės supratimas, puoselėjant kultūrinio ir tautinio paveldo išlikimą, pagrįstą istoriniais tautų ryšiais, pagarba, tolerancija ir solidarumu.

 

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content