Siunčiama nuotrauka

JAUNIMO TARPKULTŪRINIO DIALOGO SKATINIMAS TARPTAUTINIAME MOKINIŲ MAINŲ PROJEKTE „ATRASTI IR PATIRTI“

Kaunas ir Vokietijos Lipės apskritis prieš tris dešimtmečius pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šios partnerystės dėka įvairios Kauno miesto ir Lipės apskrities mokslo, verslo, kultūros, visuomenės bendruomenių institucijos pradėjo ilgalaikį bendradarbiavimą, kuris suartino ne tik atskiras tautas, bei kultūras, bet ir nutiesė draugystės tiltus.

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija ir Vokietijos Lipės apskrities Karla-Raveh mokykla nuo 1989 metų puoselėja draugiškus bendradarbiavimo ryšius tarptautinių mokinių mainų projektuose. 2019 metų rugsėjo 20 d. įprasminant Kauno ir Lipės apskrities bendradarbiavimo 30 metų jubiliejų  atnaujinta ir Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos bei Lipės apskrities Karla-Raveh mokyklos bendradarbiavimo sutartis, kurią savo parašais patvirtino Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos direktorė Nijolė Šimkevičienė ir Lipės apskrities Karla-Raveh mokyklos direktorius ponas Bernd Hendig.

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija – „Jaunųjų Kauno ambasadorių programos“, kurios tikslas – skatinti Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų tarptautinį bendradarbiavimą su mokyklomis užsienio miestuose ar apskrityse, susigiminiavusiuose su Kauno miestu ir suteikti kuo didesnes galimybes mokiniams tobulėti, dalyvė. Rugsėjo 21 d. į Kauną, į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnaziją, atvyko Vokietijos Lipės apskrities Karla-Raveh mokyklos mokiniai ir mokytojai. Minėdami Kauno ir Lipės apskrities bendradarbiavimo 30 metų jubiliejų gimnazistai ir svečiai rugsėjo 23 d. dalyvavo įvairiose bendrose veiklose: susipažino su turtinga, 100 metų skaičiuojančios gimnazijos istorija, integruotoje istorijos bei vokiečių ir anglų kalbų pamokoje pasitikrino žinias apie Pirmąjį pasaulinį karą bei naudodamiesi skaitmeniniais informacijos šaltiniais atliko įdomias užduotis. Dalyvavo akcijoje – „Sportas-bendravimo draugas“ ir išbandė jėgas estafečių rungtyse. VšĮ „Humana People to People Baltic“ ir Ugdymo plėtotės centro socialinės partnerystės programos „Valgyk protingai“ akcijos „Atrask. Pažink. Pasidalink“ veiklos metu Vokietijos ir Lietuvos mokiniai bei mokytojai gamindami ir degustuodami sveikus tautinius lietuviškus patiekalus atrado daug bendrų tautiško identiteto sąsajų sveikos mitybos ir protingo požiūrio į maistą srityse. Valgyti ir gaminti sveikai populiaru ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje. Sveikai bei skaniai pavalgę gimnazistai ir svečiai lydimi mokytojų iškeliavo į akciją – orientacinį žygį „Žydų tautos pėdsakų Kaune beieškant“. Žygio metu mokiniai atliko kūrybines užduotis bei susipažino su turtinga Kauno istorija.

Rugsėjo 24 d. tarptautinio mokinių mainų projekto „Atrasti ir patirti“ dalyviai -Vokietijos Lipės apskrities Karla-Raveh mokyklos mokiniai ir mokytojai bei Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos mokiniai ir mokytojai – akcijoje – orientaciniame žygyje „Vokiečių pėdsakai Mažojoje Lietuvoje ir Kuršių Nerijoje“ aktyviai bendradarbiavo ir mokėsi organizuotose integruotose pamokose ne pamokų forma. Projekto dalyviai susipažino su Mažosios Lietuvos ir Kuršių Nerijos  etnografiniu regionu,  aplankė Klaipėdą, Kuršių Nerijos nacionalinį parką. Nidoje tyrinėjo Parnidžo kopą ir jos ypatumus matematiniu aspektu, aplankė rašytojo Thomo Manno memorialinį muziejų.  Smagiai kartu praleistas laikas, patyriminio mokymosi praktika bei puiki nuotaika projekto dalyviams  ilgam išliks atmintyje.

Ankstų rugsėjo 25 d. rytą projekto dalyviai aktyviai dalyvavo gimnazijoje organizuotoje Europos sporto savaitės akcijoje #BEACTIVE. Smagiai pajudėję šokio ritmu svečiai iš Vokietijos gimnazijos kūrybinėse erdvėse aptarė ir įvertino projekto veiklas ir rezultatus bei išsakė ateities bendradarbiavimo įžvalgas.

Šis projektas suartino Lietuvos ir Vokietijos valstybes, Kauną ir Lipės apskrities Lemgo miestą, bendradarbiaujančių mokyklų bendruomenes. Dalyvaudami akcijose, renginiuose, varžybose, orientaciniuose žygiuose, Lietuvos ir Vokietijos jaunuoliai pažino vieni kitus, kaip tautų kultūrų atstovus su savitu tautiniu identitetu, mokėsi per patyrimą, aktyviai įsitraukdami į veiklas, skatinančias kūrybiškumą ir iniciatyvą. Šis patyrimas padės jauniems žmonėms pagarbiai ir tolerantiškai žvelgti į kultūrų įvairovę, šalies istorijos ir kultūrinio paveldo išsaugojimą. Tarpkultūrinis dialogas skatina aktyvų pilietiškumo mokymąsi, Lietuvos ir Vokietijos jaunimo įsitraukimą į socialiai ir kultūriškai reikšmingas veiklas, stiprinamas etnokultūrinių tradicijų paveldo reikšmės supratimas, puoselėjant kultūrinio ir tautinio paveldo išlikimą, pagrįstą istoriniais tautų ryšiais, pagarba, tolerancija ir solidarumu.

 

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos informacija

Renginių kalendorius

Frankofonija_adaptacijos_fb event Frankofonijos mėnuo Kaune

2020-03-01

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba
Skip to content