Europos Sąjungos projektas skatina tobulinti mokinių IT kompetencijas

Kauno Panemunės pradinės mokyklos bendruomenė kartu su partneriais iš Italijos, Turkijos, Serbijos ir Rumunijos dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „Drauge ugdome E+ kartas“ (angl. „CO-Develop E+ Generations“). Mokyklų bendradarbiavimą finansuoja Europos Sąjunga. Projekto pagrindiniai koordinatoriai ir veiklų kuratoriai – partneriai iš Italijos I.S.I.S. “A. Gramsci – J. M. Keynes” mokyklos.

Projekto tikslas – partnerinėse mokyklose išplėsti galimybes ugdyti 21 amžiaus gebėjimus IT priemonėmis: kūrybiškumą ir inovatyvumą, kritinį mąstymą ir problemų sprendimą, komandinį darbą mokyklose ir virtualių komandų bendradarbiavimą, kelių kalbų ir kelių kultūrų pažinimą. Erasmus+ projektas – ilgalaikis, trukmė – 36 mėnesiai. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu numatyti penki susitikimai partnerių šalių mokyklose. Pirmasis susitikimas vyko Italijoje, projekto koordinatorių mokykloje.

Į partnerių susitikimą Kauno Panemunės pradinėje mokykloje atvyko 9 mokytojai ir 21 mokinys. Savaitės veiklas vienijusi tema – „Skaitmeninis istorijų pasakojimas“ (angl. „Digital Storytelling“). Kauno Panemunės mokyklos šešių mokinukų komanda drauge su viešėjusiais Europos mokyklų mokiniais dalyvavo veiklose, kurios padėjo dar labiau tobulinti programavimo, naudojant Lego WeDo robotikos konstruktorius, darbo su Scratch ir videofilmų kūrimo IT įrankiais kompetencijas. Paskutinę susitikimo dieną mokiniai turėjo galimybę pamatyti video apie visas atliktas veiklas ir skirtingų komandų sukurtus filmukus. Pertraukų tarp užsiėmimų metu mokinukai ne tik žaidė žaidimus su panemuniukais mokyklos kieme, bet ir bendraudami tarpusavyje tobulino anglų kalbos žinias.

Svečiams ypatingai patiko dalyvavimas edukacijoje „Angelų takais“ M.K.Čiurlionio dailės muziejuje,  keramikos užsiėmimas, muzikos garsų ekologijos ir muzikavimo ukulėlėmis pamokėlės, susitikimas su Kauno „Žalgirio“ komandos kapitonu P.Jankūnu ir tradicinis mokyklos mokinių šokio festivalis. Svečiai buvo pakviesti pakilti Žaliakalnio funikulieriumi ir aplankyti Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčią, nuo jos apžvalgos aikštelės pasidžiaugti atsiveriančiu mūsų miesto vaizdu.

Daug gražių nustebimo ir susižavėjimo žodžių svečiai išsakė apie mokykloje sukurtas unikalias mokymosi aplinkas, modernią mokymosi bazę, nuoširdų bendravimą. Visi projekto partneriai išvyko kupini įspūdžių, pasisėmę idėjų, kurias planuoja įgyvendinti savo mokyklose.

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content