„etest.lt naudojimas lietuvių kalbos pamokose“

Sausio 14 dieną lietuvių kalbos mokytojai buvo pakviesti pasidalinti savo darbo gerąja patirtimi, į metodinę valandą „etest.lt naudojimas lietuvių kalbos pamokose“, kurią vedė Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Sandra Žydaitienė.

Jau beveik metus visi mokytojai dirba sudėtingomis ir daug savarankiškų mokymo išteklių reikalaujančiomis sąlygomis. Vieniems kurti savo mokomąją medžiagą sekasi lengviau, kitiems sunkiau. Lietuvių kalbos ir literatūros pamokos vienos svarbiausių jau vien todėl, kad nė vieno mokinio žinios neliks nepatikrintos. Tai verčia mokytojus ieškoti būdų, kaip mokomąją medžiagą ne tik pateikti, bet ir patikrinti mokinių žinias. Mokantis nuotoliniu būdu patikros būdai, deja, nėra patys objektyviausi:  mokiniai naudojasi informacija internete, draugų ar tėvų pagalba. Testų, apklausų kūrimas etest.lt platformoje tik viena iš galimybių ieškoti patikimesnio žinių vertinimo. Apie tai mokytoja S. Žydaitienė ir kalbėjo. Metodinės valandos dalyviai buvo supažindinti su etest.lt aplinka, testų kūrimo, pateikimo būdais, aptarti platformos privalumai ir trūkumai. Pasidžiaugta, jog mokytojai ieško būdų, ne tik kaip tobulėti, bet ir kaip lengvinti kasdienybę (taisymo darbų tikrai sumažėja). Metodinėje valandoje dalyvavę mokytojai džiaugėsi gauta informacija, žadėjo nedelsiant išbandyti etes.lt galimybes.

Baigdama mokytoja Sandra perspėjo, kad reikės užsispyrimo ir kantrybės, nenuleisti rankų, jei iš pirmo karto nepasisektų. Mokytoja neatsisako ir ateityje konsultuoti kolegas, jei tik bus poreikis ir mokytojams kils klausimų.

Sandra Žydaitienė, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Skip to content