Erasmus+ projektas „ICT-YES“- jaunųjų tyrėjų vizitas Lenkijoje

Birželio 5- 10 dienomis Kauno „ Vyturio“ gimnazijos aštuntų klasių mokinių komanda dalyvavo trečiame Erasmus+ projekto „ ICT-YES“ vizite. Mokymosi veiklų tema- medicininis paveldas.  Mobilume dalyvavo virš dvidešimties mokinių iš 6 šalių- Lietuvos, Lenkijos, Italijos, Ispanijos ir Turkijos.

Pirmąją vizito dieną, skirtingų šalių dalyviai pristatė savo šalių natūraliosios medicinos paveldą.  Buvo labai įdomu atrasti bendras skirtingų šalių natūralios medicinos sąsajas- gydomųjų žolelių naudojimą, mineralinių vandenų naudą, medaus gydomąsias savybes bei prieskonių poveikį sveikatai.  Po pristatymų laukė susitikimas su Jaslo miesto meru, kuris nustebino draugišku priėmimu bei žiniomis apie Kauną.

Kitomis vizito dienomis dalyvavome žolininkų paskaitose, gaminome natūralius gydomuosius preparatus, mokėmės kaip gerai paruošti  skirtingas vaistažolių arbatas.  Lankėmės kaimo turizmo sodyboje, garsėjančioje bičių ūkiu. Joje dirbdami grupėse mokiniai susipažino su natūralioje aplinkoje augančiomis vaistažolėmis, medaus nauda sveikatai bei gamino bičių vaško žvakes.

Įdomiausia ir aktyviausia buvo ketvirtoji veiklų diena, kuomet vykome į Veličkos druskų kasyklas bei Aušvico koncentracijos stovyklos muziejų.  Įspūdingoje kelionėje po vieninteles pasaulyje nuo viduramžių veikusiose druskų kasyklose, apžiūrėjome daugiau nei 3 km turistinį maršrutą. Veličkos kasyklos atspindi kalnakasybos technologijų pažangą ir vystymąsi, darbo organizavimo ir vadybos plėtrą. 1980 m. rugsėjo 8 d. šis „požeminis pasaulis“ buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo pirmojo sąrašo vienuoliktuką.  Sužinojome daug faktų apie druskų gydomąsias savybes, dalyvavome lobių paieškoje ir išbandėme kasėjų darbą.  Po ilgos požeminės kelionės vykome į gyvos istorijos pamoką Aušvico koncentracijos stovykloje. Apsilankymas joje nepalinko abejingais nei vieno dalyvio, daugelio akyse kaupėsi ašaros. Antroji pagal dydį koncentracijos stovykla buvo visų pirma naikinimo stovykla. Čia buvo įrengtos specialios dujų kameros ir krematoriumai,  Aušvice žuvo iki 3 mln. žmonių. Aušvico-Birkenau valstybinis muziejus šį skaičių tikslina iki 1,1 mln., 90 proc. aukų buvo žydai iš beveik visų Europos šalių. Didžioji aukų dalis buvo nunuodyti  dujomis Aušvico dujų kamerose; kiti mirė nuo nuolatinio badavimo, priverstinių darbų, negydytų ligų, atskirų egzekucijų ir vykdytų „medicininių“ eksperimentų. 1947 m. aukų atminimui Lenkija pirmose dviejose stovyklose įsteigė muziejų.

Vizito metu mokiniai buvo apsistoję svetingose lenkų šeimose. Išsiskirti su naujais draugais buvo labai liūdna, bet atsisveikinome tikėdamiesi sutikti juos vėl sekančio vizito, vyksiančio 2019 m. spalio 7- 12 dienomis metu Kaune.

Visos projekto veiklos finansuojamos programos Erasmus+ lėšomis.

Projekto koordinatorė

Daiva Visockienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content