Asmeninės vidinės darnos tobulinimas – būdas gerinti psichoemocinį klimatą darbo kolektyve

Tyrimai rodo, kad didelės atsakomybės reikalaujančių profesijų atstovus darbe dažnai lydi stresas ir įtampa. Siekiant pagerinti tokių darbuotojų psichoemocinę būklę ir tuo pačiu gyvenimo kokybę, nepakanka tik pagerinti darbo sąlygas, užtikrinti adekvatų apmokėjimą už darbą ar imtis kitų palankių administracijos sprendimų. Svarbu ugdyti jų emocinį intelektą bei gebėjimą valdyti stresą. Deja, fragmentiškai organizuojamų įvairiausių metodikų mokymai duoda dažniausiai tik trumpalaikius rezultatus. Dalyviai panyra į kasdienybės rutiną ir praktiškai nepritaikytos žinios palengva išblėsta.

2020 m. lapkričio mėn. pradėtas vykdyti projektas „Vidinės darnos tobulinimas – būdas gerinti psichoemocinį klimatą darbo kolektyve“ siūlo naują holistinį požiūrį į žmogaus psichoemocinės būklės gerinimą, vadovaujantis mokslininkų įžvalgomis, kad asmens atsparumas stresui yra siejamas su jo vidine darna. 50 pedagogų iš įvairių Lietuvos regionų mokyklų bus pakviesti dalyvauti 2 dienų praktiniame seminare, kurio metu bus sudarytos sąlygos įsivertinti savo psichoemocines būkles ir patiems apsispręsti kurias vidinės darnos problemas bei kokiomis praktikomis jie norėtų išspręsti. Bus siekiama įgalinti dalyvius stiprinti savo vidines nuostatas, keisti savo vertybes bei siekti vidinės darnos praktikomis, kurios lengvai gali būti pritaikytos kasdieniniame gyvenime, nepriklausomai, kiek jie yra užimti, koks jų gyvenimo stilius, kokie pomėgiai ir nuostatos. Po seminaro jie praktikuosis savarankiškai, naudodamiesi vaizdo įrašais, metodiniais nurodymais, užduotimis, patalpintais projekto metu sukurtame NM kurse.

Šių mokymų metu bus parengti vidinės darnos tobulinimo ambasadoriai, kurie įgytas žinias ir įgūdžius skleis savo darbo kolektyvuose, apmokydami savo kolegas, kartu su jais atlikdami streso valdymo praktikas darbo vietoje, skatindami juos praktikuotis savarankiškai, o taip pat organizuodami mokymus kitų profesijų atstovams.

Įvertinus mokymų metu naudotų metodikų poveikį dalyvių, jų kolegų emocinei būklei bei, galbūt, net pokyčius darbo kolektyvų psichoemociniam mikroklimatui, projekto metu išbandytas vidinės darnos tobulinimo modelis bus aprašytas, patobulintas ir papildytas taip, kad galėtų būti įdiegiamas ne tik pedagogų, bet ir kitų didelės atsakomybės reikalaujančių profesijų darbo kolektyvuose.

 

Projektą vykdo Socialinių projektų institutas kartu su partneriais – Kauno pedagogų kvalifikacijos centru bei Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centru.

Projektą dalinai finansuoja Visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content