Antikorupcinis protmūšis, skirtas Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti

Tarptautinei Antikorupcijos dienai paminėti, organizuotas jau tradiciniu tapęs – Kauno bendrojo ugdymo mokyklų 9 – 12 klasių mokinių virtualus Antikorupcinis protmūšis. Gruodžio 10 d. vykęs protmūšis dėl techninių kliūčių buvo perkeltas į gruodžio 18 d. Protmūšyje dalyvavo 24 mokiniai iš Kauno „Varpo“ gimnazijos, VDU „Rasos“ gimnazijos, Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, Kauno „Aušros“ gimnazijos, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos. Vaikus pasveikino ir su taisyklėmis supažindino Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų Antikorupcinio mokinių ugdymo darbo grupės pirmininkė dr. Edita Vainienė. Protmūšį sudarė 20 klausimų susijusių su korupcijos sąvoka, korupcijos formomis, korupcijos prevencija. Klausimus padėjo parengti, protmūšį ir paskaitą mokiniams „Ką aš žinau apie korupciją“ vedė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Daina Paštuolienė. Jie buvo parengti internetiniu įrankiu Kahoot. Taškai buvo skiriami ne tik už teisingus atsakymus, bet ir už atsakymų pasirinkimo greitį. Kaip keitėsi taškai ir laimintys, visi dalyviai matė iš karto ekrane, taip pat buvo pakomentuotas ir kiekvienas teisingas atsakymas.

Laimėjusių penketukas:

1 VIETA – Adrijus Šukys, Kauno „Varpo“ gimnazija (19 150 taškų);

2 VIETA – Simas Gavrilčikas, Kauno „Varpo“ gimnazija (18944 taškai);

3 VIETA – Antonija Marija Haak, Kauno Jono Jablonskio gimnazija (18228 taškai);

4 VIETA – Martynas Lukaitis, Kauno generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus (15746 taškai);

5 VIETA – Monika Didžgalvytė, Kauno „Aušros“ gimnazija (15597 taškai).

Protmūšį organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyrius ir Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų Antikorupcinio mokinių ugdymo darbo grupė.

Dėkojame dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams, ruošusiems mokinius, ir taip prisidėjus prie mokinių dorinių vertybių ugdymo!

Laura Vaitkevičienė, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė

Skip to content