Informacija apie oro kokybę

Informuojame, kad balandžio 1 d. visoje šalyje aplinkos oro užterštumas kietosiomis dalelėmis buvo aukštas. Visose oro kokybės tyrimų stotyse kietųjų dalelių KD10 koncentracija 1,5-2,7 karto viršijo paros ribinę vertę. Šįryt, balandžio 2 d., oro kokybė išlieka prasta visoje Lietuvoje – ne tik miestuose, bet ir kaimo vietovėse fiksuojamos aukštos ir labai aukštos KD10 koncentracijos. Kietųjų dalelių KD10 paros ribinės vertės viršijimo tikimybė išliks labai didelė.  Fiksuojamo oro užterštumo priežastys – tolimosios šilto oro iš pietų (dulkių, atneštų iš Sacharos dykumos).

Meteorologinės sąlygos per artimiausias paras: balandžio 2 d. daugelyje vietovių palis, vietomis su perkūnija. Vėjas pietų, pereinantis į pietvakarių, vakarų, papūs stipriau, o kai kur gūsiai bus stiprūs. Balandžio 3 d. daug kur protarpiais krituliai. Vėjas pietvakarių, vakarų, dieną pereinantis į šiaurės vakarų, išliks stiprokas, daug kur gūsiai taps pavojingesni.

Balandžio 3 d. šalyje vyraus vidutiniškai palankios meteorologinės sąlygos teršalų išsisklaidymui, tačiau, smulkiosiomis dalelėmis užteršta oro masė per Lietuvą jau bus praslinkusi ir KD10 bei KD2,5 koncentracijos bus sumažėjusios.

Rekomendacijos gyventojams: nesportuoti ir nedirbti sunkaus fizinio darbo lauke, dažnai valyti patalpas drėgnu būdu.

Detalesnius oro kokybės tyrimų duomenis galima rasti AAA interneto svetainės http://aaa.lrv.lt  nuorodoje ORO KOKYBĖ ŠIANDIEN.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content