Socialinė veikla su Vytauto didžiojo universitetu

Jau keleri metai buvusi Kauno „Atžalyno“ vidurinė mokykla (dabar VDU „Atžalyno“ progimnazija) ir VDU Socialinių mokslų fakultetas draugavo vykdydami įvairias bendras veiklas. Viena iš jų – Saviugdos diena, kai atvykę Vytauto Didžiojo universiteto studentai organizuoja įvairius užsiėmimus mokiniams, per kuriuos šie daugiau sužino apie savo galimybes. Šiais metais prasiplėtė fakultetų įvairovė – pas mus atvyko ne tik VDU Socialinių mokslų fakulteto, bet ir Gamtos mokslų fakulteto, Muzikos akademijos, Užsienio kalbų instituto studentai bei dėstytojai.

Organizuoti psichologiniai, socialinių įgūdžių ugdymo, pažinties su socialine politika, gamtos mokslais užsiėmimai visų klasių grupių mokiniams. Mokiniai sužinojo apie psichikos sveikatos sutrikimus -kas tai yra, kodėl jie pasireiškia, o vaidmenų žaidimai parodė, kaip dažnai yra elgiamasi su žmonėmis, kurie tokių sutrikimų turi. Pirmų klasių mokiniai dalyvavo užsiėmimuose, skirtuose savęs pažinimui, o antrokai mokėsi bendradarbiauti. Šeštokai ir septintokai sužinojo, kas yra socialinė politika, kuo ji yra svarbi žmonėms, kokias problemas sprendžia ir kokius bruožus turi žmonės, dirbantys srityse susijusiose su socialine politika. Aštuntokams Gamtos mokslų fakulteto akademinio jaunimo mokslinės draugijos „Modusas“ nariai vykdė projektą „Moksleivi, sužinok daugiau“, kurio metu buvo demonstruojami eksperimentai. Tikslas – moksleivius sudominti daugiau domėtis gamtos mokslais. Ypač daug užsiėmimų pravedė VDU Muzikos akademijos studentai, kurie per įvairius užsiėmimus ( „Kūno perkusija“, „Muzika ir spalvos“, „Gamtos reiškiniai muzikoje“ ir kt.) mokinius įvedė į muzikos pasaulį. Ketvirtokai dar susitiko su ispanų kalbos dėstytoja, o aštuntokai mokėsi kalbėti turkiškai.

Mokyklos mokytojai turėjo galimybę susitikti su Socialinių mokslų fakulteto dėstytojomis – prof. dr. Loreta Bukšnyte – Marmiene, lekt. dr. Aurelija Stelmokiene ir doc. Dr. Jūrate Imbrasaite bei padiskutuoti apie „nevykėlius“ mokykloje, emocinio intelekto pagalbą vadovaujant klasei, bei naująjį darbo kodeksą.

Tuo mūsų veiklos šiais metais nesibaigė – VDU akademinio jaunimo mokslinė draugija „Modusas“ pakvietė mūsų bendruomenę dalyvauti jų organizuojamoje kalėdinėje akcijoje „Sušildykime vaikų širdis“. Mūsų bendruomenės nariai perdavė dovanas studentams, o šie jas dovanojo onkologinėmis ligomis sergantiems vaikas bei Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro mokiniams. Šiame centre vykusiame renginyje kartu su studentais dalyvavo ir mūsų progimnazijos „Kaukučio“ folklorinio ansamblio dalyviai.

Visų renginių koordinatorė – progimnazijos socialinė pedagogė ekspertė Rūta Žitkienė.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content