Šančių mokiniai Kretoje

Erasmus+ tarpmokyklinio bendradarbiavimo projektas „VIENAS LAŠAS GYVYBEI“ vykdomas nuo 2014 09 01, trukmė 2 metai. Koordinuojanti mokykla Kauno Šančių vidurinė mokykla, Lietuva. Mokykla partnerė  Geniko Lykeio Siteias, Kreta, Graikija.

Šių metų balandžio 22 – 29 dienomis pagal projekto veiklos planą vyko mainų vizitas Kretoje. Projekto tema vandens ekologija. Kadangi partneriai – Lietuva ir Graikija, mokiniai bendrauja anglų kalba. Prieš mainus abiejų šalių mokiniai rinko medžiagą apie geriamą vandenį, vandens išteklius, užterštumą. Darė apklausas, tyrimus. Domėjosi vandens tema tautosakoje, tautinėje kultūroje. Pagal surinktą medžiagą paruošti pristatymai, rengiamas teminis trikalbis žodynėlis.

Kretoje lankėme Sitios apylinkių žymiausius vandens telkinius: Zou šaltinį, kurio vanduo naudojamas Sitios mieste, Zakros šaltinį, kurio ištakose susiformavusi oazė su tipiškais regiono augalais. Šių telkinių vanduo daugiausiai naudojamas laukams drėkinti. Prie Karidi (Sitios apylinkėje) formuojamas didelis dirbtinis vandens telkinys, iš kurio surinktas vanduo drėkins aplinkui esančius alyvmedžių ir vynuogynų plotus. Karidi apylinkėse gausūs gilūs požeminiai vandenys, suformuojantys urvus ir net požemines upes. Vandens muziejuje susipažinome su vandens panaudojimu dabar ir praeities kultūroje. Visi drauge svarstėme, kaip apsaugoti vandenį, kad galėtume pasaulyje gyventi saugiai.

Projektinės veiklos metu abiejų šalių mokiniai ieškojo būdų, kaip gerinti vandens išteklių naudojimą, keitėsi patirtimi. Analizavome, kaip vandens tema atsiskleidžia graikų ir lietuvių mitologijoje bei tautosakoje.

Pasitelkdami muziką, teatrą, šokį, poeziją bei informacines technologijas, partnierinių mokyklų moksleiviai pristatė vieni kitiems vandens temą graikų ir lietuvių mitologijoje bei tautosakoje, ieškojo panašumų.

Svečiuodamiesi partnerių šeimose, mokiniai bendravo su šeimos nariais, susipažino su Kretos salos gyventojų kultūra ir gyvenimo būdu, lygino vandens išteklių vartojimo įgūdžius abiejose šalyse ir visi kartu ieškojo būdų, kaip pagerinti esamą situaciją. Rugsėjo mėnesį lauksime svečių iš Kretos!

Projekto koordinatorė Ramunė Šmitienė

Kauno Šančių vidurinės mokyklos

lietuvių kalbos mokytoja ekspertė,

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content