Respublikinis fizikos bandymų konkursas „Fizikos bandymai aplink mus – 2015“

Fizikos bandymai aplink mus… Stebėkime aplinkinį pasaulį, tyrinėkime jį, atlikime bandymus ir įsitikinkime, jog gamtos dėsnius galima patvirtinti eksperimentiškai. Tyrinėjimų aistra pagimdė puikų mokinių fizikinį konkursą.

Šių metų gegužės 12 dieną vyko respublikinio mokinių kūrybinių darbų konkurso „Fizikos bandymai aplink mus“ baigiamoji konferencija. Konkursą organizavo Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyrius ir Lietuvos Fizikos Mokytojų Asociacijos (LFMA) Kauno skyrius, o baigiamąją konferenciją taip pat KPKC Kauno pedagogų kvalifikacijos centras.

Konkursas vyksta jau penktus metus: prasidėjo 2011 metais kaip Kauno miesto mokinių kūrybinių darbų konkursas, toliau keturis metus vyko jau kaip respublikinis konkursas.

2015 m. sausio mėnesį buvo paskelbti konkurso nuostatai. Keturis mėnesius mokiniai kūrė kompiuterinius fizikinius pristatymus su bandymais PowerPoint ir Video sekcijose. Mokinių sukurti kompiuteriniai darbai buvo sukelti į puslapį http://fizikavisiems.uzeik.in/ pagal sekcijas ir klasių kategorijas. Komisija, sudaryta iš Lietuvos fizikos mokytojų ekspertų, virtualiai vertino darbus ir išrinko nugalėtojus. Prizinės vietos buvo skiriamos atskiroms klasių kategorijoms. Taip pat išskiriamas geriausių darbų dešimtukas.

Kaip ir kiekvienais metais darbų skaičius labai gausus. Viso buvo pristatyta 226 darbai: 155 – PPT sekcijoje; 56 – Video sekcijoje, 15 – Bandymų sekcijoje. Kiekvienai klasių kategorijai skirtos I, II ir III vietos. Papildomai buvo skirtos šios nominacijos: už darbo originalumą ir kūrybinius ieškojimus; už integraciją su kitais mokomaisiais dalykais; už humoro jausmą; už bandymo vaizdumą ir t.t.

Konkurso dalyvių geografija labai plati: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Radviliškis, Palanga, Jonava, Vilkaviškis, Rokiškis, Ukmergė, Biržai, Anykščiai, Elektrėnai ir t.t. Šventėje dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš įvairių Lietuvos kampelių. Viskas sukurta mokinių rankomis

KTU III rūmų fojė buvo demonstruojami mokinių sukurti bandymai ir jų modeliai. Iš pirmo žvilgsnio atrodė keista, kad mokiniai atvežė tokius pat darbus, kaip ir anksčiau, bet įsigilinus buvo galima pastebėti, jog darbai stipriai patobulinti. Komisija intensyviai dirbo ir išrinko nugalėtojus.

Paminėsime kai kuriuos pirmų vietų nugalėtojus:

“Keturių variklių bepilotis sraigtasparnis su vaizdo transliavimo funkcija”, Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos 12 klasės mokinys Tautvydas Nedzinskas, mokytojas Albinas Bagdonas. Sukonstruotas puikus bepilotis sraigtasparnis. Mokinys visus rėmus pagamino pats iš labai lengvo audinio. Įrenginio skriejimo atstumas iki 4 kilometrų.

„Triratis motociklas“, KTU inžinerijos licėjaus 9 klasės mokiniai Rokas Juozelskis ir Mikas Jakubauskas; technologijų mokytojas Robertas Andriuška. Sukonstruotas puikus triratis motociklas panaudojus mopedo variklį ir pritaisius tris didžiulius ratus. Motociklo rėmą mokiniai patys suvirino iš įvairių detalių. KTU kiemelyje buvo galima pasivažinėti su triračiu motociklu.

„Kiekybinė ir kokybinė HHO (Brauno dujų) generatoriaus analizė” Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai Simonas Gruodis, Andrius Zmejevskis ir Klemensas Kozlovas, fizikos mokytojai Andrius Storta ir Vidas Lukša. Darbas konkurse buvo pristatytas prieš du metus, tačiau per tą laiką patobulintas: pakeistas dizainas, sustiprintas saugumas, demonstruojamas išgauto vandenilio praktinis pritaikymas mažu „suvirinimo” aparatu ant metalinių dėžučių paviršiaus išraižant ornamentus.

Nominacijų įteikimo ceremoniją pradėjo renginio organizatorė Jūratė Blažienė, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos fizikos mokytoja ekspertė. Buvo kalbama apie respublikinio mokinių kūrybinių darbų konkurso aktualijas ir tęstinumą, pristatyti pagrindiniai konkurso organizavimo kriterijai.

Šventės nuotaiką paįvairino LSMU vidurinės mokyklos mokinės, atlikusias puikias gitaros skambesio dainas.

KTU Rektorius prof. Petras Baršauskas įteikė nominacijas 7 klasių mokiniams ir pasidžiaugė, jog jau ketveri metai konkurso baigiamoji konferencija vyksta KTU rūmuose. Rektorius akcentavo, jog „…mes visada yra atviri tokiems renginiams“.

KTU prof. habilituotas daktaras Vytautas Ostaševičius pasidžiaugė mokinių kūrybingumu bei įteikė nominacijas 8, 11 bei 12 klasių mokiniams.

Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausias specialistas Edvardas Starkus pasidžiaugė, jog konkursas organizuojamas jau penktus metus ir įteikė apdovanojimus 9 klasių mokiniams.

Lietuvos Fizikos Mokytojų Asociacijos LFMA Prezidentė, Žiežmarių gimnazijos direktorė Ieva Mažulienė pasveikino jaunuosius eksperimentatorius, džiaugėsi fizikų asociacijos indėliu organizuojant šį konkursą bei įteikė 10 klasių nominacijas.

Bandymų sekcijos dalyvius pasveikino ir nominacijas įteikė KTU Fizikos katedros docentas Linas Puodžiukynas.

Nominacijų įteikimo ceremonijos metu geriausių darbų autoriams pagal skirtingų klasių kategorijas buvo įteikti diplomai arba padėkos raštai. Darbus kuravusiems mokytojams skirtos padėkos už puikų mokinių paruošimą konkursui. Džiaugiamės turėdami dosnius renginio rėmėjus, kurių dėka nominantams buvo įteiktos puikios dovanos. Konkursą rėmė: UAB ,,EKSPLA”, UAB MGF „Šviesos konversija”, leidykla „Šviesa“.

Renginio metu buvo apdovanotos aktyviausios komandos. Daugiausia nominuotų darbų atiteko LSMU vidurinės mokyklos mokinių komandai, kuriai vadovavo fizikos mokytoja Salomėja Kukauskienė. Jiems įteikta I vietos taurė. Mokytojos vadovaujami mokiniai jau kelinti metai surenka daugiausia nominacijų.

II vietos taurės buvo įteiktos net keturioms komandoms, surinkusioms vienodą nominacijų skaičių, tai:

  • Riešės gimnazijos mokinių komandai, fizikos mokytoja Irina Gaidamovič;
  • Ukmergės rajono Taujėnų gimnazijos mokinių komandai, fizikos mokytoja Diana Žeruolienė;
  • Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokinių komandai, fizikos mokytoja Vilma Mikalauskienė;
  • Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokinių komandai, fizikos mokytoja Audronė Jaugėlienė.

Peržiūrėjus mokinių sukurtus darbus negalime atsistebėti jų kūrybiškumu ir fantazija. Jie ne tik puikūs eksperimentatoriai, bet ir žavūs artistai bei filmų kūrėjai. Per tuos metus konkursas pasipildė vis tobulesniais ir įdomesniais mokinių kūrybos darbais. Jaunatviška energija ir fantazija pastebima įvairiuose nominantų darbuose. Dalyvaudami tokiuose konkursuose jaunieji fizikai išmoksta išreikšti save, pajusti bandymų skonį, metodiškai išdėstyti teorinę medžiagą, pritaikyti kompiuterinių pristatymų kūrimo naujoves. Kiekvienas darbas pareikalauja daug energijos. Sugaištas laikas, tai auksinė vertybė, kuri suteikia jaunimui energijos ateities veikloje. Noras būti geriausiais, išmokti eksperimentuoti, pajusti kūrybos džiaugsmą, tai tie kriterijai, kurie formuoją jaunąją kartą. Padėkime jiems, patarkime, ištieskime ranką ir sudarykime visas sąlygas vystyti jų loginį mąstymą bei beribę fantaziją. Keliaukime kartu su bandymais bei naujovėmis.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content