Respublikinė mokslinė – praktinė konferencija „Pagalbos mokiniui specialistų veikla siekiant ugdytinių akademinės ir socialinės pažangos“

Lapkričio 29 d. Kauno miesto ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinis būrelis pakvietė Lietuvos socialinius pedagogus, kitus pagalbos mokiniui specialistus, aukštųjų mokyklų studentus bei dėstytojus į Kauno Bernardo Brazdžionio mokykloje organizuojamą respublikinę mokslinę – praktinę konferenciją „Pagalbos mokiniui specialistų veikla siekiant ugdytinių akademinės ir socialinės pažangos“.

Konferenciją pasveikino Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Česnulevičienė ir B. Brazdžionio mokyklos direktorė Danguolė Miškinienė.

Plenariniame posėdyje pranešimą tema „KTU indėlis plėtojant socialinio pedagogo profesionalumą: 20 metų patirtis, vizija ir kvietimas partnerystei“ skaitė Laima Abromaitienė, edukologijos katedros docentė, socialinių mokslų (edukologijos) daktarė ir Berita Simonaitienė, edukologijos ir pedagogikos studijų programų vadovė, socialinių mokslų (edukologijos) daktarė. Taip pat į konferenciją atvyko ir Jorūnė Vyšniauskytė Rimkienė, VDU socialinio darbo katedros lektorė, Socialinių mokslų fakulteto prodekanė tarptautiniams ryšiams, studijų marketingui, kuri skaitė pranešimą „Klasės atstumtieji: „Skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas“. Trikdžius akademinei ir socialinei ugdytinių pažangai aptarė Areta Skukauskienė, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos socialinė pedagogė metodininkė.

Po plenarinio posėdžio visi dalyviai buvo pakviesti į darbo grupes, kuriose klausėsi pranešimų apie pagalbos mokiniui sistemą mokykloje ir už jos ribų: pasiekimus ir trikdžius, kūrybiškus ir novatoriškus pagalbos teikimo būdus ugdant mokinių akademinius ir socialinius įgūdžius, gilinosi į mokinių socialinę pažangą, svarbą ir stebėsenos metodų paieškas. Darbo grupėse buvo pristatyta 20 pranešimų. Su jais bus galima susipažinti Švietimo internetiniame puslapyje – prevencijos skyrelyje.

Džiugu, kad konferencija subūrė daugiau kaip 140 socialinių pedagogų iš Kauno, Virbalio, Raseinių, Stakliškių, Kybartų, Vilkaviškio rajono, Neringos, Kruonio, Kėdainių, Marijampolės, Klaipėdos, Prienų, ir kitų miestų bei miestelių. Taip pat konferenciją aplankė nemažas būrelis Kauno universitetų studentų.

Kauno miesto socialinių pedagogų metodinis būrelis

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content