Respublikinė etikos ir filosofijos konferencija ,,Dabarties vertybės – tvirtovė ir siekiai“

2015 m. balandžio 21 d. į Vytauto Didžiojo universiteto mažąją salę kaip jau įprasta kiekvienais metais rinkosi Respublikinės etikos ir filosofijos mokslinės-praktinės konferencijos dalyviai – etikos ir filosofijos mokytojai, 10-12 klasių mokiniai ir Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos katedros vadovai, dėstytojai, doktorantai. Šiais metais konferenciją „Dabarties vertybės – tikrovė ir siekiai“ organizavo Kauno švietimo ir ugdymo skyrius, miesto etikos mokytojų metodinis būrelis ir Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos katedra. Organizuojant konferenciją daug nuveikė organizatoriai: Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos etikos vyresnysis mokytojas Tomas Pažarauskas, Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos etikos mokytoja ekspertė Irina Stanislovavičienė, Kauno švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Vera Vasiljeva, Kauno Milikonių vidurinės mokyklos etikos mokytoja ekspertė Polina Žemaitienė,VDU Filosofijos katedros vedėja Jurga Jonutytė.

Konferencijos dalyviams prasmingą sveikinimo žodį tarė Kauno švietimo ir ugdymo skyriaus Formaliojo poskyrio vedėja Vilija Adaškevičienė, akcentuodama kaip svarbu sudaiktėjusioje vartotojiškoje visuomenėje kalbėti apie amžinas, skatinančias žmogų tobulėti dorines vertybes. Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos katedros vedėja doc. dr. Jurga Jonutytė, pristatydama konferencijos temą ir jos vedimo formą, pasidžiaugė norinčių kalbėti apie dorines vertybes mokinių gausa, palinkėjo sėkmingo konferencijos darbo.

Konferencijos darbą savo pranešimu apie vertybes ir socialinius konfliktus pradėjo Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis ir fenomenologinę vertybių sampratą aptarusi Filosofijos katedros studentė Sandra Pauliūtė. Vėliau pranešimus mokiniai skaitė atskirų sesijų tema: „Vertybės, visuomenė, individas“, „Vertybių kaita ir kultūra“, „Asmens laisvė ir vertybių kaita“, „Žmogus, aplinka, kūnas“. Kiekvieną temą moderuojantis VDU filosofas kvietė pranešėjus diskutuoti, mokiniai išsakė savo mintis, aktyviai klausė ir atsakinėjo pranešimuose aptarta tema.

Konferencijoje „Dabarties vertybės – tikrovė ir siekiai“ dalyvavo ne tik Kauno mokiniai, bet ir nemažas būrys mokinių ir mokytojų iš Karmėlavos, Kėdainių, Marijampolės, Šiaulių, Vilniaus bendrojo ugdymo mokyklų.

Kalbėdami apie dabarties visuomenės žmogaus dorinius principus, Lietuvių tautines vertybes, laisvės sampratą, žmonių kitoniškumą, vertybių kaitą istorijos bėgime, pranešimus pristatė mokiniai: Mindaugas Stanius, Jovita Slučkaitė iš Kauno Antano Smetonos gimnazijos, Gediminas Paleckas iš Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos, Lukas Dzimidas iš Šiaulių sporto vidurinės mokyklos, Klaudija Čaplikaitė, Rokas Gimžauskas iš Kauno Jono Jablonskio gimnazijos, Gabija Grincevičiūtė, Helma Vyšniauskaitė iš Kauno „Varpo“ gimnazijos, Emilija Dryžaitė, Kasparas Dryžas, Kornelijus Survila, Dovydas Musulas, Martynas Klimavičius, Viltė Kasiulytė, Gabrielė Lekevičiūtė iš Kauno „Saulės“ gimnazijos, Vaiva Šilobritaitė, Viktorija Tumaš iš Vilniaus Žirmūnų gimnazijos, Domantė Balsytė, Gintarė Miškinytė iš Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Evelina Sinkevičiūtė iš Kauno Milikonių vidurinės mokyklos, Kamilė Barkauskaitė iš Kėdainių šviesiosios gimnazijos. Apie šeimos pokyčius pranešimą pristatė Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokytoja Lina Braukylienė. Apie etinius santykius nelaisvėje kalbėjo Šiaulių sporto vidurinės mokyklos mokytoja Vitalija Drungilaitė. Konferencijos temas aptarė ir sesijas moderuojantys VDU dėstytojai ir doktorantai: Jurga Jonutytė, Jūratė Sabašinskaitė, Sigita Šilingaitė, Rimantas Viedrynaitis.

Konferencijos pranešimuose nagrinėtas temas apibendrino Kauno švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Vera Vasiljeva, pabrėždama, kad konferencijoje pranešėjų išsakytos mintys turi tapti pagrindu tolesnei veiklai kuriant ateities visuomenę, kad po žodžio turi sekti veiksmas, duodantis rezultatą. Specialistė palinkėjo konferencijos dalyviams nenuilstamai siekti geresnės, gražesnės ir tobulesnės būties, tokios visuomenės, kurioje dominuotų amžinosios dorinės vertybės, skatinančios žmogų gyventi darnoje su savimi ir aplinka. Visiems dalyvavusiems buvo įteiktos Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo padėkos ir atminimo dovanėlės.

Vera Vasiljeva

Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content