„Nepilnametis ir elektroninės cigaretės“

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena, o juk ta diena gali tapti savaitėmis, mėnesiais, metais ir visu gyvenimu.

Kauno miesto ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinis būrelis ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras 2020-11-19 kvietė socialinius pedagogus į Metodinį renginį, skirtą tarptautinei nerūkymo dienai paminėti „Nepilnametis ir elektroninės cigaretės“. KPKC metodininkė Valerija Segalovičienė džiaugėsi, kad galime susitikti virtualioje aplinkoje ir padiskutuoti šia opia problema. Kaip atpažinti, kad paauglys rūko elektroninę cigaretę, jei jos nepalieka jokio kvapo? Dėl ko jos traukia ir kuo pavojingos? Kokia atsakomybė vaikams, tėvams? Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios tvarkos valdybos bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Rasa Zinkevičienė supažindino su teisine atsakomybe. Pareigūne priminė, kad pagal LR Tabako kontrolės įstatymą, asmenims iki 18 m. draudžiama ne tik rūkyti, bet ir turėti tabako gaminių. Administracinių nusižengimų kodeksas už tabako gaminių turėjimo ar vartojimo pažeidimus numato  įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 eurų. Pakartotinai padarytas pažeidimas užtraukia baudą nuo 50 iki 90 eurų. Už cigaretės davimą nepilnamečiam asmeniui gali grėsti bauda nuo 90 iki 180 eurų. Numatoma atsakomybė  ir už aplinkos šiukšlinimą nuorūkomis – įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų. Jei pažeidimas padaromas pakartotinai, bauda kelis kartus didesnė. Nors šiandieną rinkoje populiari elektroninė cigaretė dienos šviesą išvydo prieš dešimtmetį, paskutiniai keli metai yra tikras „garinimo amžius“ teigė Kauno miesto ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Daiva Šabūnienė. Rūkantieji įsitikinę, kad elektroninės cigaretės kenkia mažiau nei paprasti rūkalai. Tačiau medikai skambina pavojaus ženklais. Kauno Visuomenės sveikatos biuro specialistė Sandra Kapelienė skaitė pranešimą „Elektroninių cigarečių žala“, o A.Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos psichologė Danutė Padelskaitė – „Elektroninės cigaretės ir žala“, KTU Vaižganto progimnazijos vyr.socialinė pedagogė Asta Stasionenė supažindino su elektroninių cigarečių pavyzdžiais.

Kauno miesto ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai ne tik diskutavo metodiniame renginyje, bet ir visą mėnesį ypatingą dėmesį skyrė šiai problemai. Vyko pokalbiai/diskusijos su mokiniais, įvairios viktorinos, protmūšiai. Kauno miesto ugdymo įstaigų 5-12 klasių mokiniai, dalyvaudami prevencinėje akcijoje „Mes prieš rūkymą“, „Sakau NE“ rūkymui“ ir pateikė piešinius, kurie atlikti įvairia technika: akvarele, guašu, spalvotomis kreidelėmis, tušu, pastele, pieštukas ir kt. Labai džiaugiamės, kad vyresniųjų klasių mokiniai šią temą perteikė per menines fotografijas. Netrūko ir Demotyvacijų, plakatų, bei Power point pristatymų. Akcijos dalyviai kūrybiškai atskleidė neigiamą požiūrį į rūkymą. Iš viso buvo gauta virš 50 mokinių darbų, iš 18 ugdymo įstaigų.

Visų Kauno miesto socialinių pedagogų metodinio būrelio vardų dėkojame visiems pedagogams ir moksleiviams dalyvavusiems organizuojamoje akcijoje.

Kauno miesto ugdymo įstaigų socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkė

Daiva Šabūnienė

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content