Mokinių tiriamųjų darbų konferencija „Tolima – artima Japonija“ Kauno Jurgio Dobkevičiau progimnazijoje

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija jau 5 metus vykdo tarpkultūrinę programą „Tolima – artima Japonija“. Šios programos renginiuose ir projektuose ne kartą dalyvavo ir kitų mokyklų mokiniai bei mokytojai, Aleksoto bendruomenės nariai. Todėl norėdami tęsti draugystę ir partneriškus ryšius su Japonijos ambasada Lietuvoje bei paminėti artėjančią tarptautinę žemės dieną ir 6-ąsiais Didžiojo žemės drebėjimo Japonijoje metines, kovo 10 d. buvo organizuota mokinių tiriamųjų darbų konferenciją „Tolima – Artima Japonija“.

Konferencijoje, skirtoje 5-8 klasių mokiniams, buvo perskaityta 14 pranešimų. Savo darbus pristatė mokiniai iš Kauno Jėzuitų gimnazijos, Kauno specialiosios mokyklos, Kauno Kazio Griniaus progimnazijos bei Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos.

Nepaisant to, jog Lietuvą ir Japoniją skiria tūkstančiai kilometrų, šioje konferencijoje buvo atskleista labai daug bendrų sąlyčio taškų. Juk ir konferencijos pavadinimas – „Tolima – artima Japonija“ visiems dalyviams leido tai suprasti.

Ši konferencija buvo puiki iniciatyva suburti Kauno miesto mokyklų mokinius ir mokytojus, kurie domisi Japonijos kultūra, istorija, gamtos reiškiniais ir ruoštis Japonijos Yaotsu, gimtojo Sh.Sugiharos miesto mokyklos mokinių priėmimui Kaune.

Pirmojoje konferencijos dalyje buvo pristatyta Japonijos šalies kultūra bei įvairūs mokslo pasiekimai. Jėzuitų gimnazistai Ugnė Mickutė bei Felicita Ellert konferencijos dalyvius supažindino su Japonijos švietimo sistema, o Matas Šarapovas ne tik papasakojo apie kovų menus Japonijoje, bei ir iš tiesų parodė kaip kovojo samurajai!

Antroji konferencijos dalis buvo skirta pristatyti natūralius ir žmonių veiklos įtakojamus gamtoje vykstančius procesus. Kauno specialiosios mokyklos auklėtinė Auksė Muntijanaitė visus supažindino su priežastimis, kaip ir kodėl mes turime rūpintis savimi bei mus supančia aplinka. Kazio Griniaus progimnazijos moksleivės pristatė savo atliktus tiriamuosius darbus apie kvėpavimą bei vandens užterštumą.

Didelis dėmesys buvo skirtas Japonijoje ir kitose šalyse vykstančioms stichinėms nelaimėms. Kauno Jurgio Dobkevičiaus mokinė Luka Petrovskytė visiems paaiškino, kokios stichinės nelaimės yra dažnos Lietuvoje, o Justas Krupavičius supažindino su žemės drebėjimų istorija kaimyninėse valstybėse.

Japonijos ir Lietuvos panašumus bei skirtumus, Yaotsu ir Rikuzentakata miestų draugystės ir bendrystės perspektyvas puikiai pristatė Benas Bernotavičius, Žygimantas Skyrius, Miglė Pranckevičiūtė ir Valerija Osokinaitė.

Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje vykusios konferencijos klausėsi Japonijos ambasados darbuotojai, VDU Azijos šalių studijų centro vadovas Aurelijus Zykas, kurie konferencijoje pranešimus skaičiusiems mokiniams įteikė atminimo dovanėles. Po konferencijos pasveikinti mokinius ir visą benduomenę atvyko Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir Kauno savivaldybės administracijos Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė.

Dėkojame visiems konferencijos dalyviams bei mokytojams už puikius pranešimus ir dalyvavimą renginyje.

Konferencijos organizatoriai: Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, VDU Azijos studijų centras.

Konferencijos partneriai: Japonijos ambasada Lietuvoje, Kauno miesto savivaldybės administracijos Aleksoto seniūnija.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content