Mokinių prieš smurtą rašinių konkursas „Gyvenimas šeimoje“

Rašinių konkurso idėja išsirutuliojo iš Kolumbijoje gyvenančio tautiečio Antano Mockaus kreipimosi į Gričiupio seniūnijoje veikiantį bendruomenės centrą „Girsta“ malda paremti akciją prieš smurtą Kolumbijoje. Motyvacija –„Gyvybė yra šventa“.

Jolanta Žakevičienė, Gričiupio seniūnė, Lietuvos moterų katalikių draugijos pirmininkė, Zinaida Streikienė, Kauno bendruomenės centro „Girstapirmininkė, ir bendruomenėje veikianti Marijos legionierių maldos grupė prisijungė prie akcijos malda.

Kitais metais pirmininkės Zinaidos iniciatyva, paaštrėjus patyčioms mokykloje, buvo nutarta į akciją įtraukti ir mokinius. Jie  rašiniuose išreiškė savo išgyvenimus ir nuomones. Pernai rašinių tema buvo „Duok ranką, mielas drauge, nebūk vienas“. Buvo atrinkti 28 rašiniai. Šiemet temą „Gyvenimas šeimoje“ parinkome tendencingai iškilus smurto protrūkiui šeimose. Sulaukėme gausaus rašinių derliaus iš kurio atrinkti 49 geriausi rašiniai. Didelė įtaką rašinių gausai ir temos nagrinėjimui mokyklose turrėjo Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorės Rasos Bortkevičienės nuoširdus dėmesys ir raginimas dalyvauti bei diskutuoti aktualia visai visuomenei tema. Šeima yra pati svarbiausia visuomenės ląstelė. Aktyviausi buvo Kovo 11-osios gimnazijos, Martyno Mažvydo ir Milikonių pagrindinių mokyklų mokiniai Juos moko mokytojos Lina Šakelytė, Rūta Satkauskienė, Rita Sarapinienė, Polina Žemaitienė, Irena Kaklauskienė, Auksė Petruševičienė, Laima Motiejūnienė.

Rašinių konkursą padėjo pravesti bei iniciatyvą palaikė visuomeninė organizacija „Vieningas Kaunas“. Renginio globėjas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Jis konkurso dalyvius nugalėtojus priėmė ir apdovanojo, pakvietė apsilankyti darbo kabinete bei „pasimatuoti“ mero krėslą. „Miesto sodo“ restorano direktorius Gintautas Ruminas mokinius pakvietė padiskutuoti ir pasivaišinti arbata bei pyragaičiais.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content