LKD dienos Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje

Lietuvių kalbos kultūros metams skirtų renginių vyksta Lietuvių kalbos dienų (LKD) metu. Šios dienos skelbiamos antrą kartą, jų tikslas – skatinti lietuvių kalbos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje, telkti bendruomenes, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didinti lietuvių kalbos prestižą. Šių metų LKD šūkis „Kalboje visų namai!“ LKD programoje dalyvauja 55 Lietuvos savivaldybės.

Kovo 9-osios popietę Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje – bendrojo lavinimo mokykloje Kaune, skambėjo populiarusis Mykolo Kleopo Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Licėjaus kadetai susirinkę į aktų salę pasiklausyti literatūrinės-muzikinės kompozicijos „Užkoduotas Tėvynės meilės ir ilgesio genas“ apie žymaus politiko, kultūros veikėjo, poligloto M. K. Oginskio gyvenimą, siekius, kūrybą, buvo sužavėti neeiline, mažai žinoma, naujai atrasta savo šalies asmenybe. Apie M.K. Oginskio gyvenimo credo kadetams kalbėjo Kalbos premijos laureatė Violeta Bakutienė. Subtiliai, įtaigiai menininkė atskleidė šio tauraus žmogaus gyvenimą. Elegantiškos muzikos fone plaukė M. K. Oginskio gyvenimo, veiklos ir kūrybos vaizdai, garsiųjų M. K. Oginskio priesakų sūnui Irėnijui fragmentai, skambėjo muzikos garsai ir tarsi M. K. Oginskio idėjos sklandė, jaudino jo siekiai –„Tėvynės labui skiriu savo turtus, darbą, gyvenimą…“

Švietimo skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content