Lelijos žiedas Šv. Kazimierui

2017 metų kovo 3 dieną Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos konferencijos salėje vyko XV-asis Kauno miesto mokinių dailės projektas–meninė akcija „Šv. Kazimieras – lietuvių jaunimo globėjas“, kurios tikslas – skatinti jaunųjų kūrėjų sąlytį su sakraliuoju menu, ugdyti vertybines nuostatas, kūrybinę iniciatyvą, estetinį suvokimą, leisti atsiskleisti mokinių individualybei, supažindinti visuomenę su mokinių kūrybine veikla.

Šio tradicinio renginio organizatoriai – Kauno miesto dailės mokytojų metodinis būrelis, jį remia ir palaiko Kauno skyriaus Šv. Kazimiero ordinas. Gausų būrį į renginį atvykusių mokinių, mokytojų ir garbingų svečių pasveikino projekto iniciatorius, Kauno šv. Kazimiero progimnazijos dailės mokytojas ekspertas, Kauno miesto dailės mokytojų metodinio būrelio narys Aidas Augustis. „Tai penkiolika atgimstančių pavasarių, sakralios ir šviesios kūrybos, savitų ieškojimų ir darbų pristatymų Kauno miesto visuomenei, tai penkiolika dialogų su Šv. Kazimieru – vieninteliu Lietuvos jaunimo globėju, šventuoju, šviečiančiu stipria tikėjimo ir atjautos dvasia“- tokiais žodžiais XV-ąjį jubiliejinį renginį įprasmino mokytojas. Ekrane galima buvo stebėti nuotraukose įamžintus pirmuosius projekto žingsnius Kauno Arkivyskupijos jaunimo centre, Šv.arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, Kauno Rotušėje, Šv. Jurgio bažnyčioje, Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje.

Savo mintimis pasidalino ir sveikinimo žodžius tarė Prisikėlimo parapijos vikaras kunigas Julius Grigonis, seimo narys Kazimieras Starkevičius, Kauno miesto ceremonmeisteris Kęstutis Kazimieras Ignatavičius, Kauno kultūros ir meno savaitraščio „Nemunas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja Gražina Petrošienė. Meninės akcijos dalyvius skambiais akordais pasveikino Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos folkloro ansamblis „Dzingulis“ ir jo vadovas Artūras Sinkevičius. Meninę akciją pradėjo ir kūrybinės sėkmės palinkėjo projekto kuratorė, švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Alvyda Panfilaitė. XV-ojo dailės projekto – meninės akcijos tema „Lelijos žiedas Šv. Kazimierui“. Ją realizuojant mokiniai su savo dailės mokytojais dvi valandas kūrė originalias, išraiškingas, sakralias karpinių, grafines ir spalvines kompozicijas.

Akcijoje dalyvavo virš 80 (5–12 klasių) mokinių bei jų mokytojų iš 23 Kauno miesto mokyklų. Nors kuriant darbus buvo ir šaltoka, tačiau akcijos dalyviai įdėjo dalelę savo širdies šilumos – jų sukurtais šiltais darbais kviečiame pasidžiaugti visus miestiečius – jie jau eksponuojami Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje. Dėkojame klebonui dekanui mons. Vytautui Grigaravičiui už sąlygų akcijos organizavimui sudarymą.

Birutė Ulanavičienė, Kauno miesto dailės mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content