„Laisvės kontūrai“ arba kūrybiškai apie meilę

Pavasario saulei pradėjus skaisčiau šviesti, vis dažniau žmonių veiduose galime išvysti šypsenas ir išgirsti žodį „Meilė“. VDU Katalikų teologijos fakultete apie ją šiemet kalbėjo ir moksleiviai. Balandžio 1 dieną čia jau šeštąjį kartą įvyko respublikinio konkurso „Laisvės kontūrai“ finalas.

Šiemet konkurso organizatoriai sulaukė 90 mokslinės, meninės, mokslinės-meninės krypties darbų. Moksleiviai iš visos Lietuvos apie tikrąją meilę, pagarbos gyvybei bei kūrinijai išraiškas, džiaugsmus bei iššūkius prakalbo rašiniuose, parengė „Power point“ pateiktis, kūrė eiles, menines instaliacijas, dainavo, rašė scenarijus, piešė bei kūrė filmukus.

Pasidžiaugusi moksleivių kūrybiškumu, darbų originalumu bei gebėjimu atskleisti konkurso temą vertinimo komisija išrinko nugalėtojus. Pirmoji vieta atiteko Ugnei Tartėnaitei ir Karolinai Uscilaitei iš Vievio gimnazijos. Merginos pristatė dienoraštį „Meilė ir santuoka – sąjungininkai ar priešai?” Joms padėjo tikybos mokytoja-metodininkė Aušra Malinauskaitė – Sidorkina bei lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Irena Baliūnienė.

Antrosios vietos laimėtojai – LSMU gimnazijos moksleiviai Ieva Gaižauskaitė, Erikas Gorelčenko ir Dominykas Latakas pristatė filmuką „Kam sukūrei mane?” Moksleiviams pasiruošti padėjo tikybos mokytojas Mantvydas Randis.

Trečiąją vietą užėmė Kamilė Urbaitė ir Gabrielė Tijūnaitytė. Moksleivės taip pat pristatė vaizdo siužetą – filmuką „Meilė moka laukti”. VDU „Rasos” gimnazijos mokines konkursui ruošė etikos mokytoja metodininkė Daiva Roževičienė.

Kasmet susidomėjo sulaukiančio konkurso tikslas – ugdyti vyresniųjų klasių moksleivių atsakingą požiūrį į meilę, lytiškumą, žmogaus gyvybę, skatinti tinkamai gerbti visą kūriniją ir padėti jiems priimti apgalvotus bei brandžius sprendimus savo gyvenime. Džiugu, jog moksleiviai drąsiai, kūrybiškai ir originaliai žvelgia į tai, kas gyvenime tikrai svarbu. O organizatoriai tikisi, kad šis konkursas skatina ne tik atskleisti savo mokslinius bei meninius sugebėjimus, bet ir moko mylėti.

VDU KTF konkurso „Laisvės kontūrai“ organizatorių vardu Sandra Mališkaitė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content