Labas! Ką skaitai?

Jau trečius metus Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje rinkosi skaitymą pamėgę mokiniai iš Kauno ugdymo įstaigų. Knygnešio dienai skirtas integruotas projektas vyko kovo 14 dieną ir į jį jaunieji skaitytojai buvo kviečiami skambiu ir bendrauti kviečiančiu pavadinimu ,,Labas! Ką skaitai?“. Renginį pradėjo šiltą sveikimo žodį tardama Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos direktorė Nijolė Šimkevičienė, ragindama knygos bičiulius dalintis patirtimi ir tokiu būdu atrasti įdomias knygas bei akcentuodama, kad skaitymas – tai pats patikimiausias būdas mokytis. Renginio vedėjai priminė apie laikus, kai carinės Rusijos engiamoje Lietuvoje buvo draudžiamas lietuviškas žodis. Daugeliui buvo įdomu išgirsti, kad Knygnešio diena minima kovo 16 dieną todėl, nes tai žymiausio Lietuvos knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena. Masinį šokį atlikusieji mūsų gimnazistai iš rankų krintančių knygų ir šūvių garsų fonu ragino susimąstyti apie tai, kad knyga trapi vertybė, dėl kurios išlikimo rizikavo savo likimu ne vienas lietuvis patriotas. Muzikinius kūrinius atliko ir Vinco kudirkos mokytojos Svetlanos Mockienės parengti mokiniai. Džiugu buvo klausytis jau ne pirmus metus projekte dalyvaujančio Jurgio Dobkevičiaus penktos klasės mokinio Mato Stasyčio (mokytoja Sigita Lembutienė).

Šįkart jaunasis poetas pasidalino patirtimi, kaip gimsta jo eilėraščiai, kas įkvepia rašyti, paskaitė kelis kūrinius iš savo knygelės ,,Mano eilėraštukai“. Mokinių kūrybos skaitymo džiaugsmu dalijosi Stepono Dariaus ir Stasio Girėno lietuvių kalbos mokytoja Vitalija Venskauskienė skaitydama abiturientės Monikos Brimaitės kūrybą.

Pasidalinti skaitymo patirtimi atvyko gražus būrelis mokinių iš Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos. Mokytojos Vitalijos Savickienės parengtos mokinės papasakojo apie jau tradicija tapusią metodinę-praktinę Kauno miesto mokytojų ir 7 kl. mokinių skaitymo skatinimo konferenciją, skirtą Tarptautinei Gimtosios kalbos dienai ir Lietuvių kalbos kultūros metams ,,Knyga mūsų pasaulyje”. Mokytojos Irenos Kaklauskienės ugdytinė pristatė video filmuką apie V. Šekspyro dramą ,,Vasarvidžio nakties sapnas“. Įdomu buvo klausytis mokytojos Linos Misiūnienės mokinės labai informatyvaus pranešimo ,,Kas man yra skaitymas?“ Aleksandro Puškino gimnazijos mokiniai – ištikimi mūsų draugai. Ir šįkart nenuobodžiavom klausydamiesi antrokų pranešimo ,,Gyvenimo išminties semiamės iš knygų“ (mokytojos Asta Šimkienė ir Edita Vainienė), daug gražių minčių apie kūrėją, jo vaidmenį, įkvėpimą perskaitė mokytojos Daivos Klusaitienės parengti mokiniai. Išradingai perskaitytus kūrinius pristatė ir mūsų gimnazijos lietuvių klabos mokytojų Vidos Skučaitės, Irenos Ežerskienės (trumpa kūrinio inscenizacija), Jūratės Slavinienės (parengtos skaidrės), Editos Baltuškienės (vaizdinė medžiaga, iliustracija) , Gintarės Bersėnienės (dinamiškas pristatymas) parengti mokiniai. Besibaigiant renginiui buvo apžvelgtas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos bibliotekininkių ir pirmųjų klasių gimnazistų atliktas tyrimas apie skaitymą. Pasirodo, visai neskaitančių gimnazijos pirmokų yra labai mažai, o pagrindinė priežastis – per daug užduodama namų darbų… O skaitantieji knygas renkasi klausdami mokytojų, bibliotekininkių, tėvų, rečiau draugų patarimų. Už prasmingą renginį dėkojame neformaliojo ugdymo organizatorei Ritai Kaučikienei, bibliotekos vedėjai Alei Spiridonovienei, bibliotekininkei Reginai Grabliauskienei, istorijos mokytojai metodininkei Aušrai Rajaskaitei.

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos

Lietuvių kalbos mokytoja

Vitalija Venskauskienė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content