Kauno Šančių mokyklos Erasmus+ projekto ,,Žiedinė ekonomika ir tvarusis turizmas – demokratinė alternatyva ateities Europai“ komanda Ispanijoje, Meridoje

Sausio 13-17 dienomis Kauno Šančių mokyklos 9 – 10 kl. mokinės Austėja Levišauskaitė, Vaiva Stankevičiūtė,Greta Rekštytė, Vakarė Ridziauskaitė, Monika Norkutė ir mokytojos Romualda Bubelevičienė, Jurgita Sūnelaitienė ir Ramunė Šmitienė dalyvavo projekto mokinių ir mokytojų susitikime Ispanijoje, Meridos Instituto de Enseñanza Secundaria „Sáenz De Buruaga“.

Pirmą dieną visos projekto komandos buvo supažindintos su priimančia mokykla, paskui pristatė savo mokyklas. Vėliau kiekvienos šalies komanda pristatė parengtus pranešimus: Ispanija apie klimato kaitos problemas, čekai apie miškų naikinimą, Italija apie biologinės įvairovės nykimą, Lietuva apie jūrų ( Baltijos jūros) užterštumą, Lenkija apie automobilių taršą, Švedija apie gamtinių išteklių išnaudojimą. Vėliau visos partnerinės komandos diskutavo, ką galime praktiškai daryti siekdami spręsti klimato kaitos keliamas problemas.

Alternatyvi, atsinaujinanti energetika šiuo metu yra ne tik madingas terminas, bet ir aktuali ir perspektyvi energijos gavybos sritis, todėl projekto vienas iš uždavinių aptarti  pagrindines atsinaujinančios energetikos kryptis ir sužinoti pagrindines atskirų jos šakų tendencijas. Hidroenergija – tai  hidroturbinų pagalba tekančio vandens energija paverčiama elektra, vandenynų potvynių ir atoslūgių energija. Aplankėme netoli Meridos esančią hidroelektrinę, o kitą dieną ir senąją romėnų laikų užtvanką, kurios dėka aplinkinių gyvenviečių ūkininki iki šiol gali naudotis sukauptomis vandens atsargomis.

Apie klimato kaitos ir kitas taršos keliamas problemas projekto dalyviai diskutavo Ispanijos autonominio Estremadūros regiono parlamente su socialistų partijos atstovu bei Meridos savivaldybėje su meru.

Merida garsėja romėniškos kultūros paminklais. Susitikimo metu perėjome ilgiausią Europoje romėnų laikų tiltą, aplankėme romėnų teatrą, amfiteatrą, romėnų archeologinį muziejų. Netoliese esančiame Alangės miestelyje grožėjomės romėnų pirtimis. Aplankėme ir viduramžių arabų tvirtovę Alcazaba.

Nagrinėdami projekto darbines temas aptarėme, ką mes patys galime nuveikti siekdami išsaugoti savo [planetą. Na o norėdami palikti savo indėlį ateičiai Nacionaliniame Cornalvo parke sodinome Holmo ąžuoliukus.

Projekto dalyviai aplankė ir modernistinio meno,muziejų, kurį įkūrė vienas iš Fluxus meno šakos pradininkų Volfas Vostelis.

Nepakartojamų įspūdžių patyrėme ir senajame Caceres mieste aplankę miesto muziejų, senąsias vandens cisternas.

Tikimės, kad šios projekto veiklos  paveiks visų partnerinių mokyklų mokinius, jų šeimas, teigiamai pakeisdamas jų įpročius ir sukurdamas piliečių sampratą apie pusiausvyrą su aplinka.

Kauno Šančių mokyklos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content