Kauno pedagogams pristatytos integruoto socialinio ugdymo gairės

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras organizavo metodinį renginį ekonomikos, etikos, pilietiškumo ir kitų dalykų mokytojams „Integruoto socialinio ugdymo gairės „Kaip ugdyti socialiai sąmoningą moksleivį?“. Renginį, vykusį kovo 22 dieną Pedagogų kvalifikacijos centre, vedė Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė, gairių bendraautorė, ir minėto Švietimo centro darbuotoja Monika Besevičiūtė.

M.Vyšniauskaitė informavo, kad šios gairės (9-10 klasėms) – vienas iš tarptautinio projekto, vykdomo su latviais, suomiais ir estais, produktų. Dar yra rengiama interaktyvi medžiaga trisdešimčiai integruotų pamokų, kurią išbandys jau atrinktos pilotinės mokyklos (po 10 mokyklų Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje). Siekiama ugdyti mokinių savarankišką kritinį požiūrį į tai, kas vyksta aplinkui. Pastebėta, kad daug kas šiuo tikslu daroma atskirų dalykų pamokose, bet trūksta integruoto ugdymo, kaip spręsti socialines problemas.

Socialinis sąmoningumas – tai gebėjimas suprasti ir kritiškai mąstyti apie procesus, vykstančius socialiniame visuomenės gyvenime, jų santykį, poveikį sau ir kitiems. Pagrindinės disciplinos, per kurias mokoma suprasti visuomenės reiškinius, yra pilietinis ugdymas, etika ir ekonomika. Aktualijų nagrinėjimas per šių disciplinų integraciją padeda iš esmės perprasti problemą.

Kartu su lektorėmis mokytojai diskutavo apie socialinį žmonių sąmoningumą, pagrindines problemas, su kuriomis realiai susiduriama. Taikant praktinio darbo metodus buvo išbandyta, kaip galima su mokiniais aptarti tokias socialines problemas, kaip migracija, vartotojiškumas, žmonių nelygybė, žiniasklaidos propaganda.

Renginyje buvo aptarta, kaip skirtingų dalykų mokytojams, norintiems mokyti integruotai, reikėtų bendradarbiauti, dėl ko susitarti. Bendrų išvadų buvo prieita po diskusijų „besikeičiančiose porose“.

Kiekvienas dalyvis dovanų gavo Gairių leidinuką ir Ekonominės politikos skaitinių rinktinę „Rinka ir moralė“. Tiek lektorės, tiek mokytojai pasidžiaugė abipusiai naudingu renginiu.

PREZENTACIJA: Kaip ugdyti socialinį sąmoningumą

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content