Kauno Milikonių progimnazijoje jau dvejus metus vykdomos Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo Erasmus + projekto „Eco Friendly Acions“ veiklos

V.Bergas yra pasakęs, jog žmogaus elgesys gamtoje – jo sielos veidrodis. Tai kokios būtų mūsų sielos, jei nesirūpintume mus supančia aplinka? Jau daug metų kalbame apie gamtosaugos problemas, klimato atšilimą, įvairius jo sukeliamus kataklizmus ir vis atrodo, jog ne mes patys, o kažkas kitas, pavyzdžiui, valdžia turi tuo pasirūpinti. Bet juk viskas keičiasi pradėjus keistis mūsų pačių požiūriui, mintims ir veiksmams.

Kauno Milikonių progimnazijoje jau dvejus metus vykdomos Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo Erasmus + projekto „Eco Friendly Acions“ veiklos, kuriomis moksleiviai skatinami susimąstyti, kuo kiekvienas galime prisidėti prie pokyčių gamtosaugos srityje. Moksleiviai skaičiavo anglies dvideginio pėdsaką, paliekamą kasdieninės veiklos, siūlė būdus, kaip jį būtų galima sumažinti, ir mėgino keisti savo įpročius; dalyvavo įvairiuose gamtosauginiuose konkursuose bei aplinkos tvarkymo veiklose; vyko į VDU gamtosaugos fakultetą bei Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją susipažinti su jų veikla; dalyvavo partnerių susitikimuose Turkijoje ir Estijoje; patys priėmė Turkijos, Estijos, Rumunijos partnerius savo mokykloje. Be to, užsimezgė gražus bendradarbiavimas su Kauno marių regioninių parku, kuriame mūsų mokyklos mokiniai ir projekto partneriai turėjo galimybę susipažinti su Kauno marių ekosistema ir jai iškilusiais pavojais. Taip pat susidraugavome su nepelno siekiančia organizacija ,,Kūrybos kampas 360“, kuri mokė mus darnaus vartojimo. Šiais moklo metais prisijungėme prie tarptautinio gamtosauginių mokyklų tinklo Lietuvoje, kurį kuruoja Lietuvos Žaliųjų Judėjimas ir kuris orientuojasi į praktinę gamtosauginę veiklą mokyklose. Džiugu, jog mūsų pastangos ir aktyvus dalyvavimas gamtosauginėse veiklose buvo įvertintas – mokykla buvo apdovanota Žaliąja vėliava.

Erasmus + projektas „Eco Friendly Actions“ baigėsi, tačiau gamtosauginės veiklos mūsų mokykloje bus tęsiamos. Ketiname ir toliau ugdyti savo moksleivius, kaip atsakingus vartotojus bei rūpestingus, gamtą mylinčius ir tausojančius žmones

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content