Kad mokykloj būtų gera

Kauno Šančių mokykla daugiafunkcis centras ieško būdų, kaip pasiekti, kad mokykloje būtų gera visai bendruomenei: mokiniams, mokytojams ir tėvams. Ne paslaptis, kad šiandieninė visuomenė yra nevienalytė. Į mokyklą ateina vaikai iš įvairios socialinės aplinkos, todėl labai svarbu nuoširdus tėvų, mokytojų bei mokinių bendravimas. Mūsų tikslas kurti atvirą, besimokančią ir besidalinančią žiniomis bei patirtimi Visos dienos mokyklos bendruomenę. To siekiame diegdami naujausias išmaniąsias technologijas, vykdydami įvairiausius, tiek tarptautinius, tiek vietinės reikšmės projektus – svarbiausia, kad dirbdami kartu pajustume, kad ne Aš ir ne Tu, o MES visi kartu esame jėga!

Bendruomeniškumą ugdomės drauge su socialiniu emociniu intelektu. Juk mes visi skirtingi ir ateiname iš skirtingų šeimų, todėl labai svarbu savų emocijų suvokimas ir valdymas, pozityvių tikslų išsikėlimas ir pasiekimas, kitų globa ir rūpinimasis kitais.  To mums siekti padės LIONS QUEST  ilgalaikės programos ,,Laikas kartu“ ir ,,Paauglystės kryžkelės“ . Dalyvaudami jose tikimės sumažinti žalingų įpročių, patyčių ir paversti mokyklą vaikams palankia aplinka. Didinant socialines emocines kompetencijas ir kuriant palaikančią mokymo aplinką, naudos gauna visi mokiniai. Nustatyta, kad mokymuisi daro įtaką daugybė socialinių ir emocinių veiksnių. Į mokyklą ateinantis neramus, baimingas ar besijaučiantis svetimas mokyklai vaikas – tai vaikas, kurio gebėjimas mokytis yra sumažėjęs. Todėl mūsų tikslas išmokti bendrauti taip, kad visiems čia būtų gera ir smagu!

Mokykla ir namai yra du svarbiausi vaikų pasauliai, kurie tarpusavyje turi sietis, tad į tradicinius mokyklos renginius kviečiame ir tėvelius. Nesvarbu, kiek ateina, svarbiausia pajusti buvimo kartu džiaugsmą! Penktokų krikštynos, Tolerancijos Diena, Mokslo dienos, Mirusiųjų pagerbimo diena, Žiemos puokščių ir piešinių parodos, Kaziuko mugė ir kūrybinės dirbtuvės Žemės, Vandens ir Pasaulinės poezijos dienos renginiai: pavasarinė ekologinė talka, piešinių ir rašinių konkursai, Atvirų durų dienos,  Šokių virusas, Pavasario ir rudens sporto šventės, Šeimadieniai ir dar daugybė kitokių renginių kviečia į mokyklą ne tik mokinius, bet ir jų tėvelius. Be to, dalyvaujame ir Šančių bendruomenės renginiuose: Šančių parade, Užgavėnių šventėse, pilietinėse akcijose. Žadame aktyviai įsijungti ir į Šančių operos kūrimą.

Praėjusį rudenį mokiniai ir jų tėveliai dalyvavo Sveikatiados projekto „Šeimų maratone “. Džiugu buvo stebėti, kaip atlikusios trumpą apšilimą, šeimos sportiniu ėjimu
susikabinę įveikė pažymėtą trasą. O štai neseniai, gegužės 29 d. vyko pradinių klasių mokinių ir jų tėvelių ,,Sportinis šeimadienis“. Juk vaikams labai svarbu matyti, jog tėvai domisi jų veikla ir kartu dalyvauja įvairiose sportinėse rungtyse. Renginys praėjo linksmai ir nuoširdžiai, padovanojo visiems daug šiltų ir gražių akimirkų. Džiaugiamės tėveliais, kurie skatina savo vaikus būti fiziškai aktyvius ne tik pamokymais, bet ir asmeniniu pavyzdžiu. Tėvai yra neatskiriama mokyklos bendruomenės dalis, todėl vienas iš svarbiausių  ugdymo įstaigos siekių – skatinti juos įsijungti į mokyklos veiklą. Tėvelių dieną pradinių klasių mokiniams vyko netradicinės pamokos. Jas vedė  ne mokytojai, o pradinių klasių mokinių tėvai. Naujieji mokytojai turėjo galimybę artimiau susipažinti su ugdymo proceso organizavimu, patirti, su kokiu džiaugsmu ir kokiais rūpesčiais kasdien susiduria mokiniai, mokytojai, kiti darbuotojai

Kauno Šančių mokykloje mokosi labai skirtingos socialinės padėties, skirtingų ugdymosi poreikių mokiniai, todėl pedagogai nuolat kelia tarpkultūrinę kompetenciją, ieško naujų darbo daugiakultūrinėje klasėje metodų, įgalinančių tikslingai individualizuoti ir diferencijuoti ugdymą(si) bei praktiškai įgyvendinti įtraukiojo ugdymo strategijas. Kitais mokslo metais mokykla vykdys dar vieną Erasmus+ projektą ,,Įtraukiojo ugdymo link“.  Šio mokyklinio ugdymo darbuotojų mobilumo projekto  įgyvendinimas  turėtų efetyviai padėti spręsti kylančias problemas. Įtraukusis ugdymas apima žymiai platesnį ratą mokinių, ne tik turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių. Mokyklai  įtraukties kontekste rūpi kiekvienas mokinys, patiriantis atmetimo riziką – nesėkmes mokykloje.

Mūsų vizija ir  ilgalaikė perspektyva – kurti mokyklą, užtikrinančią kokybišką ugdymąsi visiems, pripažįstančią ir gerbiančią įvairovę, atsižvelgiančią į kiekvieno individualius gebėjimus ir poreikius, vengiančią bet kokios diskriminacijos – mokyklą, kurioje gerai jaučiasi mokinys, mokytojas, tėvai.

Vientisa mokyklos bendruomenė tai ta, kurioje ne Aš ir ne Tu, o tik MES kartu!

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content