Jaunuosius kauniečius suvienijo rekordo siekimas

Penktadienį, pasauliui minint origami dieną, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje vyko lankstinių Lietuvos rekordo siekimo akcija. Šioje įstaigoje daugiau kaip 400 bendruomenės narių išlankstė tūkstantį gervių.

Ši mokykla rekordo siekė kartu su kitomis šalies mokyklomis. Prieš vidurdienį progimnazijos aktų salėje ir kabinetuose visi mokyklos mokiniai ir mokytojai lankstė gerves, jų prigamino kone dvigubai daugiau, nei planavo.

Akciją organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, siekiantis kuo daugiau jaunųjų lietuvių supažindinti su subtilia Japonijos kultūra.

Pasak J. Dobkevičiaus progimnazijos direktorės Linos Viršilienės, rekordo siekimui pradėta ruoštis iš anksto: per „skype“ programą mokiniai ir mokytojai visą savaitę aiškinosi, kaip taisyklingai atlikti šį darbą.

Anot direktorės, vaikų raginti prisijungti prie akcijos  – nereikėjo: „Vaikai labai linksmai reagavo, dalyvavo ir nemažai savanorių“, – pažymėjo pašnekovė.

Ji paaiškino, kad rekordui būtent gervės paukštis pasirinktas, nes mokyklos simbolis – origami lėktuvėlis. Pats J. Dobkevičius, kurio garbei pavadinta mokykla, buvo inžinierius-lakūnas. „Svarbiausias origami simbolis – gervė, tai taikos, pilnatvės, laimės, tolerancijos simbolis, o ateinančią savaitę, lapkričio 16-ąją, kaip tik bus minima tarptautinė tolerancijos diena. Jos simbolis irgi paukštis, tad lankstymo simbolį pasirinkome nedvejodami“, – pasakojo L. Viršilienė.

Progimnazijos vadovė atskleidė, kad prie japoniškų lankstinių akcijos noriai prisidėjo, mat palaiko tamprius ryšius su Japonija.

„Bendradarbiavimas su Japonijos mokykla Jaotsu – Kaune gyvenusio japonų diplomato Č. Sugiharos gimtojo miesto mokykla, prasidėjo prieš penkerius metus, po didžiojo cunamio 2011-aisiais. Norėjome palaikyti šalį jai sunkiu metu, tad pradėjome inicijuoti japoniškus projektus: „Tolima-artima Japonija“, rengėme Japonijos kultūros pažinimo mėnesius mokykloje, pavasarį vyko aitvarų akcija, yra pasodinta pušelė Japonijos aukoms, nukentėjusioms nuo cunamio atminti“, – vardijo L. Viršilienė.

Kitąmet J. Dobkevičiaus progimnaziją aplankys japonų mokinių delegacija, tad bendradarbiavimas bus stiprinamas toliau.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content