Gerumo akcija Kauno šv. Kazimiero progimnazijoje

Lietuva – vienintelė valstybė, švenčianti Kūčias, kurios yra sena šeimos susibūrimo šventė, gražiausia lietuvių dvasinio susitelkimo diena, kai mintimis grįžtama į tai, kas jau nuveikta, su viltimi ir tikėjimu žvelgiama į ateinantį Išganytoją, į būsimuosius metus.

Kūčiukai mums, lietuviams, – vienas svarbiausių Kūčių vakarienės patiekalų, o kūčiukų kepimas ir valgymas per Kūčias – senas lietuviškas paprotys. Ar dažnai mes, šeimos ar bendruomenės nariai, susirenkame į jaukią virtuvę kartu kepti kūčiukų, kad Vakarinei žvaigždei patekėjus susėstume prie Kūčių vakarienės stalo? Gal dažniau žvelgiame į parduotuvių lentynas ir kūčiukų tiesiog nusiperkame?

Tad Kauno šv. Kazimiero progimnazijos vadovų ir Mokyklos tarybos sumanymu 2016 m. gruodžio 12 -13 d. vakarais progimnazijos bendruomenė suskubo ruoštis Kūčioms – organizavo kūčiukų kepimo vakarus. Kiekviena klasė ieškojo močiučių receptų knygose ar Google tinklalapiuose savo unikalaus kūčiukų recepto. O susibūrę draugėn, atsiraitoję rankoves vaikai, mamos, tėčiai, mokytojai du vakarus nuoširdžiai triūsė mokyklos valgykloje. Darbas virto malonumu ir teikė daug gerų emocijų. Netrukus pasklido ir šviežios mielinės ar bemielės tešlos kvapai! Visi stengėsi vynioti kuo mažiausią tešlos volelį, jį supjaustyti kuo mažesniais gabalėliais, kad kūčiukai būtų kuo dailesni. Džiugi laukimo nuotaika tvyrojo ore, o iškepti rusvi ir traškūs kūčiukai buvo ne tik gardūs, bet pagaminti su meile, šiluma ir tikėjimu, jog šios šventės bus ypatingesnės, nes joms ruošėmės drauge. Ne tik kepėme kūčiukus, bet prisiminėme jų simbolinę prasmę bei paslaptimis apipintos šventės papročius ir tradicijas!

Noriai ragavome pačių pagamintus, bet dar noriau juos dėjome į kūrybinėse dirbtuvėlėse mamų ir vaikų pasiūtus bei dekoruotus kalėdinius dovanų maišelius, žinodami, kad šiuos kūčiukus – kaip sugrįžtančios saulės ir meilės simbolį – dovanosime Sargėnų-Vytėnų bendruomenės senoliams ir vienišiems žmonėms prieš šventes, Gerumo akcijos metu.

Žmogus turtingas tiek, kiek savo gerumu dalinasi su kitais…

Mokyklos informacija

Skip to content