Europos Sąjungos struktūrinės paramos projektas „Alternatyvusis ugdymas“

2012-2015 metais Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras vykdė Europos Sąjungos struktūrinės paramos projektą „Alternatyvusis ugdymas“, į kurį buvo įtrauktos visos Lietuvos Respublikos jaunimo mokyklos ir kitos ugdymo įstaigos, turinčios jaunimo klases. Projekte dalyvavo ir Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos pagrindinio ugdymo skyrius (jaunimo klasės). Vykdant projekte numatytas veiklas ugdymo įstaigų vadovams, mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams buvo organizuotos stažuotės į Berlyną, Rostoką, Leipcigą bei Helsingį. Stažuočių tikslas – jaunimo klasėse dirbančius mokytojus ir specialistus išsamiai supažindinti su produktyviojo mokymosi teorija ir praktika.

Mokytojai ir specialistai lankėsi Vokietijos ir Suomijos mokyklose, bendravo su mokytojais, mokyklų vadovais, dalyvavo seminaruose. Berlyne seminaro „Įvadas į produktyvųjį mokymą“ metu mokytojai susipažino su IPLE (Europos produktyviojo mokymosi instituto) vadovu Holger Mirow. IPLE konsultuoja projektus, palaiko regiono, nacionalinę ir tarptautinę produktyviojo mokymosi plėtrą, padeda plėtoti bendradarbiavimą. Holger Mirow buvo apsilankęs ir Lietuvoje, 2014 m. gegužės mėn. 14 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre jis pristatė produktyvųjį mokymąsi ir kartu su miesto mokyklų vadovais bei mokytojais aptarė produktyviojo mokymosi diegimo Lietuvoje galimybes.

Projektas „Alternatyvusis ugdymas“ mokytojams ir pagalbos mokiniui specialistams suteikė galimybę susipažinti su alternatyviais įprastam ugdymui būdais, kurie padeda išlaikyti mokinius švietimo sistemoje, stiprina mokymosi motyvaciją, nes yra nukreipti į individualų darbą su vaiku.

Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui Liana Švačko

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content