„Europos kinas – kultūrų dialogai“

Jau tradiciniu tampantis projektas „Europos kinas – kultūrų dialogai“ keliauja po Lietuvos mokyklas. Balandžio 17 d., penktadienį, Kauno Martyno Mažvydo mokykloje vyko kino edukacijos diena, kurioje dalyvavo daugiau kaip 200 mokyklos moksleivių. „Projektu siekiama stiprinti moksleivių, kaip Europos daugiakultūrės visuomenės narių suvokimą: žiūrėdami ir analizuodami filmus, jie turi galimybę pažinti ir suvokti tam tikrus visuomenės bendravimo kodus, socialines aplinkos skirtybes – vyksta tarpkultūrinis mokymasis“, – sakė projekto vadovė Lina Užkuraitytė.

Moksleiviai žiūrėjo profesionalių režisierių sukurtus meninius filmus, kuriuose kalbama apie toleranciją, santykius šeimoje, kultūrų skirtumus bei įvairovę, paliečiamos žmogaus teisių temos. Po filmų moksleiviai dalyvavo neformalaus ugdymo užsiėmimuose ir išbandė save įvairiose situacijose, patyrė praktiškai „čia ir dabar“, ką reiškia būti kitokiu ar stengtis priimti kitokį, pajuto, kad kalbėjimas apie tam tiktas vertybes ir praktinis jų įgyvendinimas kartais skirtingi dalykai. Per aptarimus, sujungus patirtis – tai, ką matė filme ir tai, ką patyrė – labai naudinga padiskutuoti apie elgesio modelius, apie savybes ir vertybių sistemą, kurių reikia norint priimti žmones, kurie skiriasi nuo mūsų: kitų kultūrų atstovai, neįgalieji, kitokio mąstymo ir elgesio žmonės, kitos kartos atstovai. Vaikai aktyviai dalinosi mintimis, kaip juos paveikė filmai: „Susimąsčiau, koks geras mano gyvenimas, jaučiuosi saugus, pamatęs, kaip gyvena kiti vaikai“; „Filmas parodė, kad gali tėvai veikti prieš vaikų valią, ir supratau, kad svarbu pakovoti už save, už savo teises ir savo norus“; „Pažiūrėjęs filmą suvokiau, kas vyksta pasaulyje, pamačiau, kad kitiems yra blogiau ir supratau, kad reikia kovoti už žmogaus teises, nes kas aš toks, kad man turi būti geriau nei kitiems?“.

Dokumentinis filmas „Pakeliui į mokyklą“ / rež. Pascal Plisson / 2013 m. nepaliko abejingų nei vaikų, nei suaugusiųjų – ašaromis sublizgo mokinių ir mokytojų akys… Ir tikrai ne vienas susimąstė, kokia laimė, kad į mokyklą nereikia eiti per dykumą 22 kilometrus, pakeliui nereikia bijoti laukinių žvėrių.

Dėkojame Všį KINO SAGA parengusiems mums tokią šaunią edukacinę kino dieną. Projektas vyks iki lapkričio mėnesio kitose respublikos švietimo įstaigose, todėl nuoširdžiai rekomenduojame pasinaudoti puikia galimybe pažadinti savo vaikuose mokymosi motyvaciją.

Projektą iš dalies remia Lietuvos Kultūros Taryba.

Kontaktas informacijai tel. 867752036

Projektą įgyvendina Všį KINO SAGA

Auksė Petruševičienė,

Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content