Apsilankymas NASA kosmoso parodoje „Vartai į galaktiką“

Kauno jaunųjų turistų būrelius lankantys vaikai keliauja ne tik po Lietuvą, bet ir po užsienio šalis. Smalsiausieji lankėsi kilnojamojoje NASA parodoje ,,Vartai į galaktiką“, kuri vyko Lenkijos sostinėje Varšuvoje. Tai NASA globojamas projektas – didžiausia pasaulyje „ne šios žemės“ paroda. Įspūdinga kolekcija – JAV ir Sovietų Sąjungos eksponatai tiesiogiai iš JAV kosmoso raketų centro ir NASA. Tarp daugiau nei 100 kosminių eksponatų pamatėme kosminės stoties MIR ir tarptautinės kosminės stoties ISS modelius, raketų „Sojuz“, „Vostok“, „Voschod“ ir „Sputnik 1“ modelius, „Apollo“ kapsulę, Mėnulio visureigį, autentiškas „Apollo“ kabinos ir mašinų dalis. Apžiūrėjome originalius astronautų skafandrus, J. Gagarino uniformą, asteroidus ir Mėnulio akmenis. Matėme, kaip kosminės stoties viduje auginamos daržovės, sužinojome, kaip naudotis tualetu, kai gravitacija nėra palanki. Visus eksponatus galėjome paliesti, o kai kuriuos apžiūrėjome iš vidaus. Kad pasijustume tikrais astronautais, skridimo simuliatoriumi keliavome į kosmosą nepalikę savo planetos.

Parodoje galėjome pamatyti, kokia įranga keliavo į kosmosą pirmieji astronautai, kaip jie gyvena kosmose, kaip gabenamas kuras kosminiams laivams, kokios ateities vizijos ir daug kitų su kosmosu susijusių dalykų. Be viso to, parodos dalyviai turėjo galimybę patys išbandyti, kaip valdomas kosminis laivas ir kaip treniruojami kosmonautai.

Taip pat susipažinome su didžiausio Lenkijos miesto – sostinės Varšuvos senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Tomas Jurkuvėnas, skyriaus vedėjas

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content