Aitvarų šventė Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje

Balandžio 11 dieną Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos bendruomenė  įspūdingai paminėjo pasaulinę Žemės dieną – mokyklos mokiniai patys pasigamino ir į padanges skraidino 150 spalvingų aitvarų.

Progimnazijos direktorė Lina Viršilienė pasakojo, kad Aitvarų šventė dedikuota ne tik pasaulinei Žemės dienai, bet ir japonų tautai,  prieš penkerius metus išgyvenusiai didžiulį žemės drebėjimą, cunamį, patyrusiai Fukušimos branduolinės jėgainės katastrofą.

Šventę savo vizitu pagerbė Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda su diplomatine palyda bei Kauno savivaldybės atstovai. Svečias išreiškė širdingą padėką mokyklos bendruomenei už japonų tautos palaikymą. Lydimas mokyklos vadovų ambasadorius aplankė pušelę, kuri prieš penkerius metus buvo pasodinta kaip mūsų tautos gedulo simbolis, išreiškiantis palaikymą Japonijai. Vėliau garbus svečias kartu su mokiniais gaudė vėjo gūsius mokyklos stadione, kad kuo aukščiau iškeltų savo aitvarą. Su Japonijos ambasada J.Dobkevičiaus progimnazija bendradarbiauja jau 4 metus, dažnai vykdo pažintines Japonijos kultūros programas, organizuoja tradicinių Japonijos menų pamokas. Japonijoje aitvarai yra itin populiarūs, įgavę meno kūrinio statusą. Jie leidžiami per Naujuosius metus ir kitas tradicines šventes. Tekančios saulės šalyje egzistuoja daugiau nei 130 tipų aitvarų, kiekvienas skirtingų formų ir dydžių.

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos moksleivius aitvarus išmokė gaminti Lietuvos aitvarų judėjimo atstovai, organizavę mokykloje edukacines dirbtuves. Neabejojame, kad ši diena taps tradicine mokykloje, kuri savo mokiniams stengiasi suteikti ne tik svarias žinias, tačiau ir neišdildomus vaikystės prisiminimus.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content