Siunčiama nuotrauka

INFORMACIJA DĖL METINĖS KRAUJASIURBIŲ NARIUOTAKOJŲ AKTYVUMO STEBĖSENOS KAUNO APSKRITYJE

Informuojame, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas vykdo nuolatinę iksodinių erkių (toliau – erkės) stebėseną Kauno apskrityje, kurios metu vykdomas erkių gausos stebėjimas padeda atskleisti riziką gamtoje dirbantiems ir poilsiaujantiems asmenims. 2018 m. erkių stebėjimo stacionaruose pirmosios aktyvios erkės rastos balandžio 10 d. tai yra beveik mėnesiu vėliau nei 2017 m. Erkių aktyvumas priklauso nuo oro temperatūros, drėgmės ir kitų sąlygų.

Atsižvelgdami į erkių pernešamų ligų rizikos grupes, primename, kad riziką užsikrėsti erkių pernešamomis ligomis turi medžiotojai, žvejai, stovyklautojai, grybautojai ir uogautojai, miškininkai, ūkininkai ir kariai. Šiems asmenims ypač rekomenduojama pasiskiepyti nuo erkinio encefalito ir naudoti kitas nuo erkių įsisiurbimo apsaugančias priemones (repelentus ir apsaugančią aprangą).

Pateikiame centro informaciją apie 2018 m. metinę kraujasiurbių nariuotakojų aktyvumo stebėseną Kauno apskrityje (pridedama).

Skip to content