INFORMACIJA DĖL METINĖS KRAUJASIURBIŲ NARIUOTAKOJŲ AKTYVUMO STEBĖSENOS KAUNO APSKRITYJE

Informuojame, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas vykdo nuolatinę iksodinių erkių (toliau – erkės) stebėseną Kauno apskrityje, kurios metu vykdomas erkių gausos stebėjimas padeda atskleisti riziką gamtoje dirbantiems ir poilsiaujantiems asmenims. 2018 m. erkių stebėjimo stacionaruose pirmosios aktyvios erkės rastos balandžio 10 d. tai yra beveik mėnesiu vėliau nei 2017 m. Erkių aktyvumas priklauso nuo oro temperatūros, drėgmės ir kitų sąlygų.

Atsižvelgdami į erkių pernešamų ligų rizikos grupes, primename, kad riziką užsikrėsti erkių pernešamomis ligomis turi medžiotojai, žvejai, stovyklautojai, grybautojai ir uogautojai, miškininkai, ūkininkai ir kariai. Šiems asmenims ypač rekomenduojama pasiskiepyti nuo erkinio encefalito ir naudoti kitas nuo erkių įsisiurbimo apsaugančias priemones (repelentus ir apsaugančią aprangą).

Pateikiame centro informaciją apie 2018 m. metinę kraujasiurbių nariuotakojų aktyvumo stebėseną Kauno apskrityje (pridedama).

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content